Çukurova Press Twitter

“Elimizi taşın altına koymaya hazırız”

Lagos Balık
05 Ağustos 2020 370 views 0

ALİ BOZ-ŞEYDA TURAÇLAR / ÖZEL HABER

Küçükdikili Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel ve yönetim kurulu üyeleri Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir’i makamında ziyaret etti.

“YOKSULA EL UZATMAK ÖNEMLİ”

Çok kısa bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın katılımıyla hizmete giren Küçükdikili Yardımlaşma Derneği başkan ve yöneticilerini makamında kabul eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir, “Bizim toplumumuzda yardımlaşma ve dayanışmanın özel bir yeri vardır. Yoksula el uzatmak, hayır yapmak gibi güzel işler yapanlara biz de elimizden gelen desteği veririz” dedi.

“YOKSULU ÇOK OLAN BİR BÖLGE”

Küçükdikili Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhsin Günsel ise derneklerinin amacının dayanışma ve yardımlaşma kültürünü yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Başkan Günsel, “Küçükdikili daha önce belde konumunda idi. Yoksulu çok olan, imkanları kısıtlı bir bölge. Biz bu derneği siyasi bir amaçla kurmadık. Her siyasi partiye eşit mesafedeyiz. Kuruluşumuz üzerinden iki hafta gibi kısa bir süre geçmesine rağmen yüzlerce üyemiz oldu. Bunun yanı sıra Kurban Bayramı öncesinde yoksul ve ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye kömürden bayram şekeri ve gıda kolilerine kadar yardım yaptık. Hayırseverler bağışlarda bulunuyor, biz de ihtiyaç sahiplerine bunları dağıtıyoruz” diye konuştu.

“YEREL YÖNETİMLERİN DESTEĞİ ŞART”

Başkan Günsel, yoksulların ihtiyaçlarını tek başlarına karşılamanın mümkün olmadığını belirterek, yerel yönetimler ve imkanı olan hayırsever vatandaşların desteğini beklediklerini ifade etti. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir, dernek yöneticilerini böylesine önemli bir sorumluluk üstlendikleri için kutladı. Kocaispir, “Eğer bir işin içinde hayır yapmak varsa, bir yoksulun yarasına merhem olunacaksa biz de mutlaka elimizi taşın altına koyarız” dedi.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter