Çukurova Press Twitter

“Adana cennet gibi”

Lagos Balık
20 Kasım 2018 48 views 0

 

 

SABİT ÖZKESER/ÖZEL

 

Adana’nın coğrafi konumu, doğal güzellikleri, tarihi dokusu, zengin mutfağı ve turizm değerleri ile cennet gibi bir yer olduğunu vurgulayan Vali Mahmut Demirtaş, “Adanamızın gerçekten sayısız güzellikleri var. Kentimizdeki bu güzellikleri en iyi bir şekilde yaşamalıyız ve yaşatmalıyız” dedi.

“ADANA’NIN GÜNDEMİNİ BİZ BELİRLEMELİYİZ”

Makamında gazetemiz İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber ile Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber ve ekibini ağırlayan Vali Demirtaş, Adana ile ilgili sık sık olumsuz algıların yaşandığına dikkat çekerken, bunun ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Adana’nın 3. sayfa haberlerinden ibaret olmadığını anlatan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Adanamız cennet gibi bir yerdir. Bu kentte gündemi biz belirlemeliyiz” diye konuştu. Demirtaş, Adanalılar’ın huzur içerisinde yaşamaları için sürekli temas halinde olduklarını da kaydetti.

“ŞEHİR DIŞINA ÇIKTIĞIMDA ADANA’YI ÇOK ÖZLÜYORUM”

Adana’ya 2.5 yıl önce göreve gelen ve yaptığı başarılı çalışmalarla sürekli içerisinde olduğu vatandaşların gönlünü kazanan Vali Demirtaş, kentin sanayisi ve ticaretiyle de son derece önemli bir potansiyele sahip olduğunu da anlattı. Kendisinin şehir dışına çıktığı zaman Adana’ya çok özlediğini ve bir an önce dönmek istediğini da ifade eden Vali Demirtaş, “Adana’nın gelişip, kalkınması için kamu kurumları, yerel yönetimler, özel kesim ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği, uyum ve koordinasyon içerisinde çalışmaları sürdürüyoruz” dedi.

“LEZZET FESTİVALİ KENT EKONOMİSİNE CİDDİ KATKI SAĞLADI”

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri Adana Lezzet Festivali’nin kent ekonomisine ciddi katkıda bulunduğunu ifade eden Vali Demirtaş, şöyle devam etti:

“Adanamızın kültür ve turizm açısından potansiyeli var ve turizm pastasından hak ettiğini alması için çalışıyoruz. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ve esnafın gelmek istemediği Lezzet Festivali’ne bu yıl yoğun bir ilgi gösterildi. Bu yıl profesyonel bir firmaya düzenlemesi için verdiğimiz festivalde 15 ton et satıldı. Bu çok ciddi bir rakam ve esnaf, kazandıklarından dolayı borçlarını ödedikleri için çok mutlu olduklarını belirtti. Bu yıl otellerin ve kamu kurum ile kuruluşların tamamen dolmasına yol açan Adana Lezzet Festivali’ni gelecek yıl daha da geniş kapsamlı düzenleyeceğiz.”

“ADANA’DA ARTIK ELEKTRİK KESİNTİSİ GERİDE KALDI”

Göreve geldiği ilk günlerde Adana’nın sık sık elektriklerinin kesilmesi yönünde aşırı şikayetler aldığını, şimdi ise yapılan görüşmeler sonucunda Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nin yaptığı yatırımlarla bu sorunun neredeyse ortadan kalktığına da değinen Vali Mahmut Demirtaş, “Tesisleri yapılan büyük yatırımlardan dolayı Adana’da artık elektrik kesintileri geride kaldı. Bunun dışında Adana’nın bir diğer en önemli sorunlarından uyuşturucu ile ilgili yaptığımız operasyonlarla büyük başarılara imza attık. Teröre de çok ciddi kaynak sağlayan uyuşturucu çetesiyle ilgili çalışmalar aralıksız sürecek. Sürekli operasyonlar gerçekleştiriyoruz ve onlara bunları hissettiriyoruz. Biz sahada olursak, birileri sahaya çıkamaz. Ayrıca; 22 mahalleye girilemiyordu. Şimdi ise girmediğimiz mahalle yok” dedi.

“ADANA’DA KAYITLI 227 BİN SURİYELİ BULUNUYOR”

Adana Valisi Demirtaş, kentteki mobesa ile ilgili soruyu da, “Bu konuda çalışmalarımız sürüyor ve mobe sayısını her geçen gün arttırıyoruz. Bunun dışında okullara da mobesa takılarak, doğrudan polisin takip etmesi için de çalışmalarımız sürüyor” diye yanıtladı.Adana’da kayıtlı 227 bin Suriyeli bulunduğunu anlatan Vali Demirtaş, “Suriyelilerin kayda alınması konusunda titiz davranıyoruz. Çoğu tarlada veya birçok esnafın yanında çalışarak kent ekonomisine de katkıda bulunuyor. Tarlada çalışan işçilerin çocuklarının perişan olmaması için de gerekli önlemleri alıyoruz ve ana sınıflara yerleştiriyoruz. Ayrıca; ülkelerine döndüklerinde Türkçeyi de öğrenmiş olacaklar” dedi. Güney Adana Kalkınma Projesi’nin Adana’ya olumlu yönde ciddi bir katkısı olduğuna da dikkat çeken Demirtaş, “Bu proje diğer illerde de örnek alınacak bir proje” diye konuştu.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort