Çukurova Press Twitter

“Adana festivaller kentidir”

Lagos Balık
19 Ekim 2018 172 views 0

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, “Adana artık festivaller kenti olmuştur. Kültürüyle, modern toplumuyla, altyapı ve tesisleriyle ve her yıl gerçekleştirilen onlarca uluslar arası festivaliyle Adana festivaller şehirdir” dedi.

Üç gün boyunca tüm stantları ziyaret eden, Festivale katılan misafirlerle sohbet eden Adana Ticaret Odası Başkanı Menevşe, ”Üç gün boyunca lezzetin bir çok çeşidine ev sahipliği yapan Adana’da renkli ve coşkulu görüntülere sahne olan festivale katılarak destek veren tüm kişi ve kuruluşların emekleri yadsınamaz. Etkinliğin, şehrimizin ekonomik, kültürel ve sosyal potansiyelinin harekete geçirilmesi bakımından büyük önem taşıdığına üç gün boyunca şahit olduk. Adana yöresine ait tüm tatların, dünyadan gelen misafirlere tanıtılması Adana turizmine çok büyük katkı sağlamıştır. Kültürel çeşitliliğinin en önemli unsurlarından birinin yemek kültürü olduğunu ifade etmeliyim. Adana Ticaret Odası’nın organizatörlerinden olduğu Lezzet Festivali’nin başarılı geçmesi ve Adana’nın tanıtımına katkı sunmuş olmak bizleri mutlu etmiştir. Festival süresince Adana’nın yerel ve geleneksel mutfak kültürünü ülkemize ve tüm dünyaya tanıttık. Böylelikle Adana mutfağının tüm unsurlarını ziyaretçilerimizle paylaşırken, unutulmaya yüz tutan geleneksel yemek bilgilerimizin tanıtımına, bilinirliliğinin arttırılmasına ve geleceğe aktarılmasına da hizmet ettiğimize inanıyorum ” diye konuştu.

ATO Başkanı Atila Menevşe, ” Festival kapsamında Adana Ticaret Odası olarak, Adana Kebabı’nın gelecek kuşaklara aslına uygun lezzetiyle taşınabilmesi için Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen kebap ustası adaylarının eğitimini gerçekleştirdiğimiz Tescilli Adana Kebabı Eğitim çalışmamızın açılışını AB Eski Bakanı Sn. Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Adana Valisi Sn Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Yapılan açılışın ardından iki gün boyunca süren eğitimin sonunda kursiyerlerimiz kebap ustalarının direktifleri doğrultusunda Adana Kebabının gelecek nesillere orijinal ve emsalsiz tadıyla taşınabilmesi için eğitim aldılar. İki günlük eğitim sonunda kursiyerler, Tescilli Adana Kebabı Eğitim sertifikasını almaya hak kazandı. Kebabın, ulusal fikri mülkiyet haklarının yanında uluslar arası bir marka olarak da korunması için çalışmalarımızı her alanda sürdürüyoruz. Adana Kebabı’nı korumak ve gelecek kuşaklara bozulmadan, aslına uygun olarak aynı damak lezzetinde taşınabilmesini sağlamanın yanında, Adana Kebabı’nı uluslar arası bir marka olarak gelecek nesillere devretmek gibi bir misyon için çalışmaktayız” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter