Çukurova Press Twitter

ADANA’DAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI -NUR GÜVEN

Lagos Balık
31 Temmuz 2020 868 views 0

OSMAN ve GÜL GÜLE GÜVEN’ in üçüz çocuklarından bir tanesi NUR GÜVEN. Adana’nın  belli bir ailesinin özenle yetiştirdiği çocuklarından bir tanesi.  İsmi, yeri yurdu belli olan bir sülaleden gelmektedir NUR GÜVEN kızımız.

Yetişip gelirken gönlünü, sinema ve tiyatroya kaptırdı, onunla yattı, onunla kalktı. Liseden sonra Çukurova Üniversitesi, Devlet konservatuarı Tiyatro- Oyunculuk ana sanat dalında, bu işin eğitimini görürken, Adana’ da çevrilen: NEFES NEFESE İsimli Televizyon dizisin, 10 bölümde başarılı bir şekilde PAMUK KARAKTERİNDE rol aldı.

Filmdeki dev oyuncuların yanı sıra güzel bir şekilde rolünü oynadı ve İstanbul da ki diğer şirketlerden gelen teklifleri CORONA-VİRÜS ten dolayı erteleyen bu kabiliyetli sanatçımız, şimdilerde Adana da sanat hayatına gelecek hareketli günleri beklemektedir.

PAMUK KARAKTERİNDE oynadığı filmin yönetmeni de, Başarılı film ve tiyatro sanatçısı UĞUR YÜCEL’di. UĞUR YÜCEL’ in oldukça başarılı bulduğu genç sanatçımız, inanıyoruz ki uygun rollerin sanatçısı olacaktır.

 Tiyatroları sorarsanız: ÇATALLI KÖY- YİRMİBİR ONBEŞ TRENİ ile CARDENİO oyunlarında önemli rolleri vardı.

KISA FİLMLER İSE: AYA- STATÜKO- AMAZON LEYDİ kısa film yapımlarını denedi.

Sanatta on parmağında on marifet olan Adanalı kızımız daha sonra: SUNUCULUK ve YÖNETMENLİKTE yaptı ve geçmişinde başarılarla dolu bir tablo çizdi…

Yani sanatın tiyatro ve sinema dalında, okulunda öğrenebildiği her branşı deneyen Adanalı Sanat aşığı kızımız gördü ki sanatın tüm branşlarında elinden geldiğince başarıyor ve yapıyor.

Şimdilerde ise İstanbul da SEMAVER KUMPANYADA tiyatro eserlerinde rol almaktadır.

İnanıyoruz ki kendisinden önceleri Türkiye sahnelerine kaymış Adanalı şöhretler gibi, NUR GÜVEN de Sinema ve tiyatro alanında oldukça başarılar elde edecektir.

Bu Adanalı değerli sanat aşığı kızımız NUR GÜVEN, çok genç yaşlarında bütün bu başarıları yaşadıktan sonra, inanıyoruz ki, yakın bir zamanda, Türkiye sahnelerinde aranılan ve paylaşılamayan bir sanatçı olacaktır.

Bizlerde kendisine sanat yaşamında başarılar ve iyi yarınlar diliyoruz…

  

 

 

Lagos Balık
YALÇIN ÖCAL
YALÇIN ÖCALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter