Çukurova Press Twitter

“Adanamız her alanda güzelliklerle anılmalı”

Lagos Balık
24 Ocak 2019 58 views 0

SABİT ÖZKESER

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Adana’da ulusal ve uluslar arası ölçekte gerçekleşen başta spor olmak üzere birçok alanda gerçekleştirilen organizasyonlarında kendi belediyelerinin imzasının olduğunu belirterek, “Adanamızın her alanda güzelliklerle anılması için çalışıyoruz” dedi.

“SPORUN HER BRANŞINI DESTEKLİYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talımatları doğrultusunda Adana’da sporun başkenti haline gelmesi için çalıştıklarını ve bu nedenle her türlü spor organizasyonruna ev sahipliği yaptıklarını anımsatan Hızlısoy, “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak biz sporun her branşını destekliyoruz ve amatör spor kulüplerine her yıl düzenli olarak malzeme ve maddi yardımlarda bulunuyoruz. Ayrıca; ulusal ve uluslar arası organizasyonlara da ve ev sahipliği yapmaktan da gurur duyuyoruz. Sadece sporda değil, çocuklarımızın, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtarılması için ücretsiz sanat eğitimi de sunuyoruz” diye konuştu.

“KADINLARIMIZIN VAKİTLERİNİ DEĞERLENDİRDİK”

Şu ana kadar aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 250 bin vatandaşa spor eğitimi verdiklerini de kaydeden Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Halil Hızlısoy, “Kadınların sosyal hayatta var olması, hoş vakit geçirmesi ve evin dışında vakitlerini değerlendirmesi için çok projeye imza attık. Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi kilo problemi. Spor yapmaları ve en azından sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için bu merkezi açtık. Yüzme kurslarından mesleki eğitimlere kadar çok sayıda iş yapıyoruz. Kadınların da ilgisi hayli fazla. Böyle bir tablo beklemiyorduk, umduğumuzdan çok fazla talep oldu. Bu merkezlerin çoğalması için çalışmalarımız sürüyor.Adanamızın kötü imajla değil, spor, sanat, şölen, tiyatro, konser ve festivaller gibi güzelliklerla anılmasını istiyoruz. Bütün çabamız budur” dedi.

“FİBA ONAYLI SPOR SALONU YAPTIK”

Türkiye’nin en modern ASKİ Atatürk Spor Salonu’nu Adana’ya kavuşturduklarını da vurgulayan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Halil Hızlısoy, “Adana’da 60 yıldır Adnan Menderes Spor Salonu halkımıza hizmet veriyor. Ancak; biz FİBA onaylı modern ve örnek olunacak ASKİ Atatürk Spor Salonu’nu Adanalılar’ın hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Her belediye yol, köprü, asfalt, kaldırım yapar ama önemli olan farklı hizmetler yaparak halkımızın mutlu olmasını sağlamaktır. Biz bunun için gece ve gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort