Çukurova Press Twitter

“Adana’ya HUZUR lazım”

Lagos Balık
29 Ocak 2019 33 views 0

SABİT ÖZKESER

Bir ay önce Adana’ya atanan İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Adana’nın en önemli sorununun uyuşturucu olduğunu vurgulayarak, “Milletimizi zehirleyen bu uyuşturucu satıcılarını engellemek birinci önceliğimiz olacaktır” dedi.

“BENİM AİLEM DE

ADANA’DA YAŞIYOR”

Aktaş, Çukurova Press Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber ve Genel Yayın Yönetmeni Sabit Özkeser’i makamında kabul edip, Adana’nın emniyeti ile ilgili soruları yanıtladı. Kendisinin de artık Adanalı olduğunu ve ailesinin, çoluk çocuğunun da burada yaşadığını ve Adana’ya ‘huzur’ lazım olduğunu vurgulayan İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, “Kentimizde huzur için elimizden geleni yapacağız. Arkadaşlarımız Adana’yı belli bir seviyeye getirdiler. Amacımız; huzurlu seviyeyi daha da üstlere taşımak” diye konuştu.

“OKUL ÇEVRELERİNDE HİÇBİR ŞEKİLDE

UYUŞTURU SATICISI İSTEMİYORUZ”

Adana’ya geldiği günden bu yana en önemli sorun olarak uyuşturucuyu tespit ettiklerini anlatan Aktaş, “Adana’nın bir-kaç tane önemli sorunu var. Bunlardan en önemlisi uyuşturucu gelmektedir. Bir ay içerisinde özellikle uyuşturucunun yoğun olarak satıldığı mahallelerde vatandaşlarımızla buluştuk. Okullarımıza gittik, öğrencilerimizle görüştük. Uyuşturucu konusunda halkı, öğrencilerimizi, öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla seminerler vereceğiz. Okul çevrelerinde hiçbir şekilde uyuşturucu satıcısı istemiyoruz” dedi.

“ÇOK SAYIDA UYUŞTURUCU

SATICISI GÖZALTINA ALDIK”

Adana’yı huzurlu bir kent haline getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ve çalışmalarıyla uyuşturucudan temizleyeceklerini kaydeden Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, daha sonra şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımızın bir sürü sıkıntısı var. Göreve geldiğim günden bu yana kahvenalerde vatandaşla görüşüyorum, bizlere destek vereceğini belirtiyorlar. Daha iyi bir Adana için mücadelemiz olacak. Aileler ve esnaflarla irtibat sağladık ve bütün halkın desteğiyle birlikte özellikle terör bağlantılı uyuşturucu satıcılarını engellemek birinci önceliğimizdir. Bunla alakalı bir aydır her gün o bölgelerde operasyonlar yapıyoruz. Çok sayıda uyuşturucu satıcısını gözaltına aldık. Torbacı tabir ettiğimiz insanlara operasyon yaptık. Uyuşturucu ile ilgili operasyonlarımız sürüyor. Ama bizim hedefimiz öncelikle cadde üzerindeki uyuşturucu satıcılarını engellemek.Son bir ay içerisinde narko tim ve devriyelerle birlikte yunus ekipleri o bölgeleri abluka altına aldı ve halkımız bundan çok memnuniyet duydu.

“GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ HALKIMIZ

UYUŞTURUCUDAN BIKMIŞ”

Ablukaya aldığımız ve operasyonlar yaptığımız yerlerde görüştüğümüz halkımız uyuşturucudan bıkmışlar ve ‘Bizi bu uyuşturucudan temizleyin’ demişlerdir. Biz de halkımızla beraber el ele basınımızın da desteğiyle birlikte bölgedeki uyuşturucuyla mücadele ediyoruz ve bu mücadele sonuna kadar devam edecek ve ben Adana’nın uyuşturucu ile anılmasını istemiyorum.Uyuşturucunun kökünün kuruması için birden bu bıçak gibi kesme ile olmaz. Alakalı operasyonlar faaliyetler ve projeli çalışmalar gerekiylor. Biz narko ekiplerimizin sayısını arttırdık, operasyonel gücünü yükselttik. Bölgesel ekiphlerimizin sayısını çoğalttık. Suç istatistiklerine göre bölge haritalarını çıkardık. Bölge haritalarında yeni bir bekçi kadroları ile alakalı devriye sistemleri kurduk. Bütün bölgeyi kapatabilecek yapıyı oluşturduk. Bu sayede biz bir mahalleye devamlı uygulama yaptığımız takdirde bu mahallede bulunan insanların kaçıp, başka bir mahalleye sığınmasını istemiyoruz. Biz bunu kökünmden çözmek istiyoruz ama bunun için de birden bu işler kesilmez. “

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort