Çukurova Press Twitter

“Albayrak’ın yanındayız”

Lagos Balık
10 Ağustos 2020 741 views 0

SABİT ÖZKESER / ÖZEL HABER

ABD dolarının TL karşısında tarihi zirveyi görmesi üzerine oluşan tepkilere karşı AKP’lilerin sosyal medyada başlattığı “Berat Albayrak’ın yanındayız” kampanyasına AK Parti Adana milletvekilleri Ömer Çelik, Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı ve Abdullah Doğru destek verdi.

“ÇİRKİN PROPAGANDALARI YOK HÜKMÜNDEDİR”

AK Parti MKYK ve MYK Üyesi Parti Sözcüsü Adana Milletvekili Ömer Çelik, işi gücü kriz senaryolarına dilencilik yapmak olan, siyasiler “bağımlılık bağımlısı” haline gelmiş bir siyasi dayatma peşinde olduğunu vurgulayarak, “ Bunların, Cumhurbaşkanımızı ve bakanlarımızı hedef alan çirkin propagandaları yok hükmündedir. Lejyoner siyaseti ile Hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef alanların ekonomide, güvenlikte ve dış politikada demokrasimizi bağımlı hale getirmeye çalışan sözde politikaları ve propagandaları ile mücadelemiz sürecektir” dedi.

“TÜRKİYE YÜKSELMEYE DEVAM EDEN GÜÇTÜR”

Çelik, “Ülkemiz büyüktür, siyasetimiz milletimize dayanmaktadır.Türkiye yükselmeye devam eden güçtür. Ekonomide, dış politikada, terörle mücadelede, iç politikada, sosyal politikalarda hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. “Millet siyaseti”mize karşı “lejyoner siyaseti” ile karşı çıkanların propagandalarının amacını görüyoruz. Sürekli kriz senaryolarının emrine girerek, Hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef alan propagandaların amacını ve siyasi adresini biliyoruz. Bunları defalarca gördük. Bunların itibarı ve siyasi geleceği yoktur. Bizim için önemli olan milletimizin talimatlarıdır. Milletimizin her bir ferdinin sesine kulak vermek en yüksek siyasi hassasiyetimiz ve ilkemizdir. Her bir ferdiyle tüm milletimizin sesine kulak vererek, siyasi sözümüzü sadece milletimizin talimatı ile inşa ediyoruz” diye konuştu.

“RAHATSIZ OLANLARI DAHA DA RAHATSIZ EDECEĞİZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu da, “Ülkemiz ve ekonomimiz üzerine oynanan kara oyunlardan, kurulan tuzaklardan medet umanların; el ovuşturup Hazine ve Maliye Bakanımıza saldıranların sonu yine büyük hüsran.Türkiye her alanda proaktif politikalarıyla, güçlü ve kararlı adımlarıyla yoluna emin şekilde devam edecek. Bu süreçte Ülkemiz ve Ekonomimiz için büyük gayret gösteren Sayın Bakanımız Berat Albayrak’ın yanındayız.Türkiye’nin Koronavirüs salgın sürecini iyi yönetmesinden, yatırımlarının devam etmesinden, ekonomik verilerinin pozitif seyrinden rahatsız olanları daha da rahatsız edeceğiz” diye konuştu.

“KRİZ TELLALIĞI YAPANLAR YİNE YANILACAK”

TBMM KİT Komisyonu Üyesi Adana Milletvekili Tamer Dağlı ise, “18 yıldır her fırsatta kriz tellallığı yapanlar yine yanılacak. Ekonomisi sağlam temeller üzerine inşaa edilen ülkemiz güçlenmeye, kalkınmaya devam ediyor. Pandemiye ve dünyadaki ekonomik daralmaya rağmen yarınlara sağlam adımlarla ilerliyoruz. Türkiye’ye güveniyorum. Tüm dünyada ekonomik daralmalar yaşanırken pandemiye rağmen büyümeye devam eden Türkiye sizi rahatsız ediyor, biliyoruz. Bakanımız Berat Albayrak’ın yanındayız” dedi.

“TÜRKİYE OYUNLARI BOZMUŞTUR”

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Türkiye’nin ilerleyişinden rahatsız olan kimi çevrelerin ekonomi ve döviz üzerinden Türkiye’yi yıpratma çabası içerisinde olduğunu ifade etti. Doğru, şöyle devam etti: “Türkiye’yi geçmişteki gibi okyanus ötesinden yapılan tek bir hamleyle alt edeceğini zanneden zihniyeti güneş görmemiş faiz lobileri bugün yaptıkları tüm ayak oyunlarına rağmen sarsılmayan Yeni Türkiye’ye gıpta ile bakmaktadırlar. Devletimiz ulusal ve uluslararası alanda dünyayı tekelinde bulundurduğunu zannedenlere adeta ders vermektedir. Ortadoğu’yu arka bahçeleri olarak görme gafletine düşenler, Türkiye’nin şahlanışı ve bölgede artık oyun kurucu bir aktör olarak ortaya çıkışı karşısında telaşlanmışlardır. Sürekli hedefte olan bu bölge; karanlık planlara, maşa olarak kullanılan terör örgütlerinin mezhepsel ve etnik çatışmalarla gerçekleştirdiği vahşi katliamlara ev sahipliği yapmıştır. Bölgede yalnızca adaletin sağlanması hedefiyle ilerleyen Türkiye tüm oyunları bozmuştur. İslâm’a kızıl bir kaftan giydirmeye çalışanlar Türkiye’nin kudretiyle adeta geri vites yapmıştır. Hâl böyleyken Türkiye’nin hedefte olması doğaldır. Türkiye’nin ilerleyişinden rahatsız olan bazı grupların edep sınırlarını aşan açıklamalarını görüyoruz. Türkiye’nin ilerleyişini dövizle veya dış müdahalelerle engelleyeceklerini zannedenler büyük bir hezeyan içindedirler. Döviz üzerinden yaratılan suni gündem ve bu gündeme tutulan çanak ilerleyişimizden rahatsız olanların beyhude çabalarından başka bir şey değildir. Türkiye’nin uluslararası arenada kazandığı prestij ve tahkim ettiği güç elbette içeride Türkiye aleyhinde çalışanları mutlu etmeyecektir. Bizim bu yapılarla uğraşarak boşa harcayacak zamanımız yoktur. Tüm enerjimizi ve zamanımızı milletimize adamış durumdayız, milletimiz ile omuz omuza verdik ve Büyük Türkiye için ilerliyoruz. O sebeple ciddiyetten uzak, içinde gerçeklerin yer bulmadığı, siyasi ahlaktan nasip almamış provakasyonları Aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz. Son olarak şunu ifade etmekte fayda görüyorum; tarımın, sanayinin, yatırımın ve üretimin çarkları hız kesmeden dönüyor, Türkiye büyüyor. Biz Türkiye’ye güveniyoruz.”

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter