Çukurova Press Twitter

“Başarı hikayesi yazacağız”

Lagos Balık
22 Ocak 2020 99 views 0

SABİT ÖZKESER / ÖZEL HABERİ

Adana’yı plakası gibi bir numara yapacaklarını belirten AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Biz milletimize hizmetkar olmaya geldik. Adanamız; münhasır çok kıymetli bir şehir ve Türkiye’nin aynasıdır. Yeni yönetimimizle burada bir başarı hikayesi yazacağız” dedi.

“ADANA BİZİM SEVDAMIZ, AŞKIMIZ”

Ortak paydalarının Adana olduğunu anlatan AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Adana bizim sevdamız, Adana bizim aşkımız.  Adanalının mutlu olması için gece-gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Dinine, milletine, bayrağına sahip olan Adanalı vatandaşlarımızın partimizi 2023’te, 2024’de AK Parti’nin kalesi yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

“HER YİĞİDİN BİR YOĞURT YİYİŞİ VAR”

Yaklaşık 2 ay önce göreve başlar başlamaz öncelikle parti binası  çevresindeki esnafı kahvaltıya davet ederek sorunlarını dinleyen, daha sonra Yürütme Kurulu’ndaki arkadaşlarıyla birlikte yaptıkları çalışmalar sonucunda  partiye olağanüstü ilginin yaşanmasına yol  açan Mehmet Ay, “Bizden önceki yönetimde bulunan arkadaşlarımız mutlaka çok güzel çalışmalar yapmışlardır. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Bizim de yoğurt yiyişimiz bu şekilde olacak” dedi.

“BİZ BU MİLLETE HİZMETKAR OLMAYA GELDİK”

Ay,“Bu parti milletin ta kendisi, milletin kendi partisi. Hemen partimizin girişinde yazdık. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. AK Parti’de siyaset anlayışı milletle omuz omuza, milletin derdiyle dertlenen parti. Diğer arkadaşlarımız mutlaka yapmışlardır. Amma ben kendim çalışma sistemimi, stilimi ona göre inşa ediyorum. Onun üzerinde ilerliyorum” şeklinde konuştu.

“BİZ HİKAYEMİZİ MİLLETLE YAZIYORUZ”

AK  Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay,  “Bizim burada baktığımız tek kriter; Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde onun çizdiği istikamette milletle beraber ilerlemek. Tabii partililerimizin ve vatandaşlarımızın teveccühünün olması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu şunu gösteriyor; Mehmet Ay’ın şahsından ziyade AK Parti’nin milletin umudu olmaya devam ediyor. Milletin yarınlarının umudu olmaya devam ediyor. Bu bize inanılmaz motivasyon veriyor. Bütün yorgunluğumuzu alıyor. Vatandaşımıza çalışmalarımıza artırarak devam edeceğiz.Yetinmeyeceğiz. Bizi daha çok sahada, mahallede, taziyelerde, düğünlerde göreceksiniz. Bizi daha çok mağdurların, mazlumların yanında göreceksiniz. Biz hikayemizi milletle yazıyoruz, milletle beraber bu hikayeyi devam  ettiriyoruz” diyerek şöyle devam etti:

“AK PARTİ ADANA’NIN KALESİ OLACAK”

 “Bizim milletimiz kadirşinas. Bizim milletimiz kendisine hizmet edeni asla unutmaz. Adanamız da plakasıyla münhasır çok kıymetli bir şehir ve Türkiye’nin aynası. Biz Adanamızla milletimizin dinine, milletine, bayrağına, halkına sahip olan bu  Adanalı vatandaşlarımızın partimize 2023’te, 2024’de AK Parti’nin kalesi yapacağına inanıyorum. Biz de bu tarihe kadar ilmek ilmek işleyeceğiz. Tek bir vatandaşımızı bırakmadan, tek bir mağdurumuzu bırakmadan, hükümetimizin ne imkanı varsa tamamını seferber edeceğiz. Belediyeler anlamında vatandaşımızın alacağı, faydalanacağı bir şey varsa, bu fayda işini hiçbir siyasal parti ayrımı gözetmeksizin bütün belediyelere de elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu desteği verirken belediyeler yanlış yaptığı zaman da çok sert muhalefet göstereceğiz. Belediye hayırlı bir iş yaptığı zaman da çok sert bir şekilde tabiri caizse hunharca onları destekleyeceğiz. Tabi bu kesinlikle ve kesinlikle vatandaşın ali menfaatleri için olacak.”

“MAHALLE BAŞKANLARIMIZ İSİMSİZ KAHRAMANLARDIR”

Şubat ayında kongre süreçlerinin başlayacağını da anlatan AK Parti Adana İl Başkanı  Mehmet Ay, “Aynı ildeki gösterdiğimiz hassasiyetin tamamını ilçelerde yansıtacağız. Biz vefa partisiyiz. Tecrübeli ağabeylerimizi, bütün bu davalarımızda yer alan ağabeylerimizden istifade edeceğiz” diyerek sözlerini daha sonra şöyle sürdürdü:

“Biz onlarla kol kola ilerleyeceğiz. Biz bu vefayı tecrübeye bir ayağımızı sabitlerken, diğer ayağımızı da başarıya, ve yeniliğe çağın gereklerine açık olarak hale getireceğiz. Biz ilçelerimizde bu sinerjiyi oluşturacağız. Bizim yönetimimizde mahalle başkanı var. Mahalle başkanları siyasal partilerdeki en önemli organlarından bir tanedir. Çünkü, mahallede vatandaşla bire bir temas eden kişilerdir. Bizim isimsiz kahramanlarımızdır mahalle başkanları. Biz merkezde en çok oyu almış mahalle başkanımızı yönetime aldık. Bu Mahalle Başkanımızın partimizde yönetim kurulu üyesi olması için bir talebi yoktu. Biz gidip kendimiz bulduk onu.

“KADINLARIMIZA EN FAZLA BU YÖNETİMDE YER VERDİK”

İlk defa siyaset arenasına çıkan 9 arkadaşımız var. Yönetimin  yüzde 20’si sıfır kilometre. Belediye başkanlarımız var, kurucu ilçe başkanlarımız var. Toplumun en temel değeri anne, eş, evlat olmazsa olmazımız, kıymetlimiz. Peygamberimizin emaneti olan kadınlarımıza en fazla bu yönetimde yer verdik. 15 tane kadınımız var, gençlerimiz var. Toplumun bütün değerleri, kültürel bütün dokuları  burada var. Bütün ilçelerde temsilcimiz var. Yumurtalık, Pozantı, Karataş’ta ve Tufanbeyli’de de temsilcimiz var. Biz bu sinerjiyi oluşturduk. Bizim yönetimimizde başvurup oda alamadığımız arkadaşlarımızın da taktir ettiği bir yönetim  bu yönetim. Biz  burada bir başarı hikayesi yazacağız, çalışacağız. Bizim bu millete, bu şehre borcumuz var. Biz bu borcu ödeyeceğiz.

“EN ÇOK İŞ BAŞVURUSU YAPILIYOR”

Partilerine gelenlerin en çok iş başvurusunda bulunduğuna da dikkat çeken AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Bize gelen vatandaşlarımızın başvurusunda ilk sırayı iş başvuruları alıyor. Bize bir işadamı gelir  ‘Benim böyle bir işçiye, ihtiyacım var’ derse biz yardımcı olmaya çalışırız.  Bu konuda biz  ‘köprü’ vazifesi görürüz. Asli görevimiz; iş konularıyla ilgili iş bulma değil ama bizim vatandaşın her derdiyle dertlendiğimiz için vatandaşın iş talebi de onun bir derdi olduğu için onu dertleniyoruz. Bu sadece iş anlamında değil. Her türlü problem olsun, ilgileniyoruz.  Az önce Kozan’dan muhtarlarımız geldi. Bir mahallemiz bu konuda rahatsız.  Kozan Arıtma Tesisleri’nde inanılmaz derecede çevreye kötü kokular yayılıyormuş. Hemen Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz ile irtibata  geçtik. Bize gelen cevapta ‘Adana Büyükşehir Belediyesi bütün arıtma tesislerin sorumluluğu ondadır’ denildi. Hemen muhtarlarımıza ‘biz baktırıyoruz, siz de gidin Büyükşehir’den randevu alın, gidin görüşün. Eğer Büyükşehir size bu konuda yardımcı olmayacaksa, size çözüm üretemiyorsa biz görüşelim Büyükşehir Belediye Başkanı ile’ dedik. Yani biz Adana’nın en ücra köşesinden vatandaşı rahatsız eden ne unsur  varsa biz bunun yanındayız.

“BİZ ADANA’MIZIN MENFAATİNE BAKIYORUZ”

31 Mart’ta  seçmen tercihini yapmış. Biz seçmenin tercihini asla sorgulamayız. Seçmenin tercihini de asla yadırgamayız. Seçmeni asla tercihinin yanlış olması noktasında  da bir uyarımız olmaz. Biz seçmenin tercihini alırız  baş tacı yaparız, kendimize dersler çıkartırız. Hatalarımızı önümüze koyarız. ‘Neden seçmen bizi tercih etmedi, nerede hata yaptık’ diye biz kendi muhasebemizi yaparız. Ben şunu isterim; Adana civar illerdeki  büyükşehirlerle kıyasladığımızda çok ciddi anlamda geri kalmışlığı var. Bunu da bu Belediye Başkanı Zeydan bey 9 ayda geldi, biz Zeydan beye de haksızlık yaparak söylemiyorum. Ama maalesef  bu senkronizasyon bu şehirde bir türlü sağlanamamış. İnşallah Adana’nın böyle kalıtsal sorunları başta METRO olmak üzere ben bunu takibini yapacağım. Geçen bir televizyon programında söyledim. Varsa bize düşen bir konu, bunu alacağız. Ama biz insanların işlediği suçları ortadan kaldıracak, onlara beraat verecek veya onların suçu ortadan kaldıracak bir yapı içerisinde olmayız. Biz deriz ki kardeşim; burada Adana’mızın  menfaatine ne varsa biz bakıyoruz, METRO konusuna da bakıyoruz. Belediyede borçlanmayla ilgili AK Parti grubu olarak biz destek verdik. Gelin görün ki; para bulma noktasında problemler oldu. Para bulma noktasında İller Bankası’nın belediyeye vereceği teminat mektubuna da biz takipçisi olduk. Dedik ki;  bunu belediyemiz zorda kalmasın.  Sonuçta biz hükümetimiz ve bakanlıkları var. İletişim halindeyiz ve belediye 100 milyon lira aldı.  İller Bankası’ndan teminat  mektubunu aldığı için Denizbank para verdi, kefili devlet oldu. Öncesinden para alınamadı.

“ YANLIŞI GÖRÜRSEK; HİÇ KİMSE BİZDEN SUSMAMIZI BEKLEMESİN””

 O kadar çok belediyeye yardımlarımız ve desteğimiz oluyor ki, bunları biz bile bazen unutuyoruz. Çünkü biz hiçbir parti ayrımı gözetmiyoruz. Ama biz şunu  yapmayız. Yani şu an Adana’nın 1 yıldan beri kaderi mi işçi konusu ? Bu konu kapanacak. İnsanlar tedirgin. Bu konuyu oturacaklar belediye kurmayları, bir defa konuşacak  ve gündemden kaldıracak. Biz istiyoruz ki; belediye başkanımız inşallah bütün ekiplerle beraber  şehrimize hizmet ederler. Kendiler de kendi siyasetini yapsınlar, hizmetlerini yapsınlar.  Biz de yapalım. Ama biz burada yanlışı görürsek hiç kimse bizden susmamızı, hiç kimse bizden görmezden gelmemizi, hiç kimse bizden vatandaşın konusunda duyarsız kalmasını beklemesin. Bu açık bir çağrımdır. Biz iyi olduğunda kol kola gireriz ama vatandaşın zorlaştıran, Adana’ya hizmet noktasında gelinen engeller ne varsa sesimizi 5 kat yükseltiriz. Direncimizi yükseltiriz. O yüzden biz burada çatışmadan, polemiğe girmeden, hak neyse onu doğrusu onu konuşacağız. Biz başkanlarımızla hepsiyle iletişim halindeyiz. Telefonlarımız açık başkanlarımızla görüşüyoruz, Adana menfaatini görüşüyoruz. Bireysel, lokal, kişiyi bazlı işlerin takibi içerisinde asla olmalıyız. Ortak paydamız Adana. Adana sevdamız. Adana aşkımız. Adana’yı plakası gibi bir numara yapacağız.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter