Çukurova Press Twitter

Bayram gelmiş neyime

Lagos Balık
30 Temmuz 2020 711 views 0

Kurban bayramı geldi çattı. Tüm insanların aldı bir telaş. Kimi kurbanlık alırken, kimileri ise sadece bakıp kalıyor. Kurbanlık fiyatlarının değişkenliği bir çok insanın bu bayram kurban kesememesine neden olacak gibi görülüyor.

Özellikle Emekliler, işçiler ve memurların bu kurban bayramında kurbanlık kesmeleri düşünülemez. Aldıkları maaşlar belli. Harcamaları belli. Bu kurban bayramını bakarak geçirecekler. Bu kesimlerin bu duruma getirenlerin önce kendilerine bir bakmaları gerekiyor.

İnsanların açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşamaları kendi kaderleri değildir. Açlık ve yoksulluk çeken insanlara devlet desteğinin şart olduğu günümüzde insanların refah yaşamaları bir an önce sağlanmalıdır.

İnsanlarımızın “ Bayram gelmiş neyime” sözleri kulakları çınlatıyordur. Evet bayram gelmiş neyime sözünü şu günlerde insanların en fazla kullandığı sözlerden birisi oldu. İnsanların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri devlet büyüklerinin asli görevidir.

Bu bayramda da büyükleri unutmayalım. Kabristana giderek aile büyüklerini ziyaret edelim. Evlatlık görevimizi yerine getirelim. Mutlu bayramlar diliyorum….

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter