Çukurova Press Twitter

Bayram mı dediniz!

Lagos Balık
30 Temmuz 2020 240 views 0

Yaşlandıkça nostalji duygularımız kabarır. Ama geçen, geçmiştir artık, geri gelmeyecek günler. Öyle ya bakar durursun arkasından gidenin. Yarın Bayram, küsler barışacak, akrabalar ziyaret edilecek, çocukların gönülleri alınacak ve kesilen kurban yedi kapıya dağıtılacak. Yedi kapı dedikte, kurban kesilip hemen arkasından mangalların yakıldığı Bayramları yaşıyoruz, yedi kapımı demiştik! Değil yedi kapı, bir kapıya et verirsen bile ne mutlu sana. Sorsan eti nerde görüyoruz ki, kapı, kapı dağıtayım meselesi var. Dünya’da virüs meselesi var, öyle olunca sosyal mesafe durumu yönünden yaklaşmama durumu var. Aklınıza ne gelirse sorun olarak öne koyabilirsiniz.

Nerde o eski Bayramlar derseniz, önce nerde o eski insanlar diye kendimize sormamız gerek. Olay sadece ekonomik sorunlarla anlatılamaz, konunun insani yönünü tartışmak gerek.

Eğer bir ülkede bu kadar sorun varsa elbet teki bu sorunların kaynağı insandan kaynaklandığını bilmek gerek. Ekonomi kendi kendine gelmedi, kötü yönetimler yarın yaşayacağımız bayramı zehir etmeye yetiyor. Hani yarın Bayram kötü konuşma derseniz, eyvallah derim. ama sorunları halının altına atıyorsunuz derim, o sorun mutlaka karşınıza çıkacak ve onla yaşamayı göreceksiniz. Bayram dediğiniz sırtınız perk, mutluluğunuz daim olarak Bayram yaşamaktır. Küslerin barışma mevzuna gelirsek, ülkedeki tabloya bir bakın küs olmayan var mı? Yâda kadın cinayetleri Bayram’da tatil mi yapacak? Şimdi kara tablo çizdik diye veryansın edenler yaşayacakları Bayram’da inşallah bunları yaşamaz dileği ile çok fazla olumsuzluk yapmayalım düşüncesi ile Herkese iyi Bayramlar.

 

Lagos Balık
SÜLEYMAN YALÇIN
SÜLEYMAN YALÇINDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter