Çukurova Press Twitter

“Ben deliyim, siz benden delisiniz”

Lagos Balık
27 Kasım 2018 53 views 0

Düşünün bir takımı kendi tesislerinden alıp, stadyuma kadar meşaleler altından getiren bir taraftar topluluğunu… Düşünün, bir de iki yıldır başkanına küsüp de maça gelmeyen taraftar grubunu…

Evet doğrusu Adana Demirspor taraftarı, yanlışı Adanaspor taraftarı…

Haftanın derbisinde Demirspor taraftarı takımlarını stadyuma kadar konvoy eşliğinde getirdi. Meşaleler yakıldı. Bir ara yol kilitlendi ve Teknik Direktör Yılmaz Vural, otobüsün kapısını açıp taraftarlara, “Ben deliyim, siz benden delisiniz. Teşekkür ediyorum” dedi…

İşte Demirspor sevgisi… İşte takıma olan destek…

Derbi maçta Adanaspor taraftarı da her zamankinin aksine, takımlarına olan güçleriyle destek verdi. Maç boyunca sesleri kesilinceye kadar tezahüratlarını esirgemediler. Ve maçın son anlarında bir puanı getiren golün sevincini yaşadılar. Her maçta böyle olmaları gerekir. Her iki taraftar grubu da görevlerini eksiksiz yaptı. Ancak, şu meşaleler yanmasaydı.. Şu küfürler olmasaydı. Sahada futbol oynanıyor, Veli’nin anasına neden küfür ediliyor.. Yazık. Bu hiç yakışmadı… Sahada olan sahada kalır. Sen taraftar olarak takımını ateşlemek için küfürsüz bir destek olmak zorundasın. Küfür her iki takım taraftarına da yakışmadı.

Geleyim maça;

Yılmaz Vural’ın önderliğinde çıkılan ilk maç. Takım toparlanmış. Biraz daha topla oynamaya çalışıyor. Pote her zamanki maçların aksine ceza sahasında daha çok topla buluşuyor. Savunma az hata yapmasına karşın, bazı oyuncular tel tel döküldü. İlk 15 dakikada Demirspor saman alevi gibi parladı golü buldu, ondan sonra adeta sahada yürüdü. Pozisyon üretemedi. İkinci yarıda 3 net pozisyonu var. Bunlardan birini değerlendirse skor çok daha farklı olabilirdi. Ama, son vuruşlar etkisiz kalınca gol yolları kapandı.

Adanaspor da Coşkun Hoca’nın göreve gelmesiyle birlikte sürdürdüğü istikrarlı çıkışı, bu maçta da tekrarladı.. İyi mücadele etti. İyi savaştı. Veli 35 yaşında. Bir tank gibi. Demek ki Veli’yi bu görüntüye sokmak için her maçı derbi havasında oynatmak gerekiyor. Ya da rakibin mavi-lacivert forma giymesi gerekiyor. Pote ile girdiği tüm mücadeleleri kazandı. Belki Pote sinirlendirmeye çalıştı Veli’yi ancak bu tuzağa düşüp, ayakta kaldı. Yani, Veli, savunmadın adeta can simidi oldu.

Sonuç olarak her iki takım da birer puanı hak ederek aldı. Maçta tek yakışmayan olay, Pote-Veli kavgasının yanı sıra iki taraftar grubunun da küfürlü tezahürat yapması.

SANCAK:ALKIŞLARIM

Maç bitti, taraftar tribünleri boşaltıyor. Ancak bir grup taraftar hala küfür ediyor ve tribünleri boşaltmak istemiyor. Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak, bir güvenlik görevlisini, taraftarı tahrik ettiği gerekçesiyle tepki gösterirken, taraftarın yanına gidip sakin olmalarını söylüyor. Ardından bir taraftarın Adanaspor’a küfür etmesi üzerine o taraftarı yanına çağırarak, “Rakip, gelip futbol oynayarak kazanıyorsa biz bunu alkışlayacağız. Oynadılar ve golü buldular. Bu nedenle de Adanaspor taraftarını alkışlarım, sizler de alkışlayacaksınız. Futbolun güzelliği bu diyerek taraftarı sakinleştirmeye çalıştı. İşte bu görüntü Murat Sancak için tam bir Fair-play’lık bir görüntüydü.

 

Lagos Balık
MEHMET ÖNAL
MEHMET ÖNALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort