Çukurova Press Twitter

Borsa Lisesi ÇÜ ile protokol imzaladı

Lagos Balık
11 Mart 2019 155 views 0

 

ŞEYDA TURAÇLAR

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel program ve proje uygulayan Orta öğretim Kurumları statüsüne alınan Borsa Anadolu Lisesi ile Çukurova Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Matematik bölüm başkanlığı ile imzalanan protokol imza törenine Çukurova Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halime Ömür Paksoy, Matematik bölüm başkanı Prof. Dr. Gonca Ayık, Prof. Dr. Doğan Dönmez ve öğretim üyeleri katıldı. Borsa Anadolu Lisesi adına okul müdürü Memetemin Gül, müdür yardımcısı Nazmiye Kalay ve Matematik öğretmeni Oya Saygılı imza töreninde hazır bulundu.

Yapılan protokolde, Borsa Anadolu Lisesi öğrencilerinin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitimin altyapısının iyileştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim ve öğretim desteği sağlanması konusunda Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda uzmanlık desteği sağlanması, bu kapsamda öğretim elemanlarınca Borsa Anadolu Lisesi’nde taraflarca uygun görülecek koşullarda veriler toplanıp, araştırmalar yapılması yer aldı.

Yapılan protokole göre Borsa Anadolu Lisesi öğrencileri Üniversitenin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret edebilecek ve laboratuarları ile ilgili birimlerini kullanabilecekler. Dekanlık tarafından staj yapacak öğrencilerin Borsa Anadolu Lisesi’nde stajlarını yapmaları için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilgili birimleriyle çalışma başlatılacağı bildirildi.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter