Çukurova Press Twitter

BU DEMİRSPOR, İŞ YAPAR

Lagos Balık
01 Ekim 2019 136 views 0

 

Açık söyleyeyim. Birkaç sezondur, futbol adına Demirspor’u böylesi güzel, kaliteli, oyununa rastlamadım. Şimdi, kaybedilen iki puana üzülmeli miyiz? Takım olma yolunda çok iyi yolda olduğumuzu düşünüp sevinmeli miyiz? Ben, sevinmeliyiz diyenlerdenim. Sadece not düşmem gereken konu; iki farklı öndeyken, kontrollü oyunu düşünemez miydik?

Sevinmeliyiz Çünkü;

Demirspor’un, daha ilk dakikada gol pozisyonu araması, bulması, Altınordu’nun yarı alanında, önde baskı yapması, oyun kurmasına izin vermemesi, defanstan çıkarken, özellikle ayağa oynayıp, en önemlisi de birbirlerine yakın oynama arzuları ve bunu başarıyla yapmaları, Demirspor’un geleceği adına sevinmeliyiz diye düşünüyorum.

Lider oyuncu Volkan Şen;

Kaptanın, Demirspor’daki seyir defteri, geçen hafta Bursa maçından itibaren başlamıştı. Altınordu maçında da görüldü ki, yeterli bir liderlik anlayışını ortaya koyduğu oyun ve davranışlarıyla hak ettiğidir. Futbolun hücum yanında, önündeki bekini kovalaması, önde baskı yapması, sanki Adana’da ikinci baharını yaşayacakmış görüntüsü vermiş olmasıdır.

Berk’te bir Yıldız olmalı;

Geçen seneden bu yana tüm oyuncuların bireysel performanslarını izlemeye çalışıyorum. Gözlerimin en çok takip ettiği, ben de kişisel beklenti yaratan oyuncudur Berk. Zaman zaman onda eleştirdiğim şey şu; çalım yaparak geçtiği oyuncuyu, etrafından dönerek tekrar çalımla geçme arzusu. Müthiş sprinter, geniş alanı bulduğunda geçemeyecek oyuncu yok. Fizik gücü olabildiğince bu sene de iyi. Altınordu maçında, müthiş etkili oyuncuların başında da Berk’te vardı. Anlaşılan Uğur hoca, takıma ve Berk’e de dokunmuş.

Uğur Tütüneker;

Doğrusunu söyleyeyim, ne Yılmaz Vural ne de Ümit Özat’ın, bu kadar ünlü bir teknik adam hüviyetinde olmalarına rağmen, takıma ve oyunculara dokunamayışlarına bir anlam verememiştim. Bunu da hocaların egolarıyla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Uğur hocanın takıma dokunduğunu düşünüyorum.

Küçük uyarı;

Yediğimiz iki golde de, ilkinde Adil’in, ikinci golde Hakan’ın bire bir oynamaları gereken oyuncuları yalnız bırakmalarının nedenidir. Tandemdeki Semih ve Adil’in uyumlu bir ikili olduğun kaç haftadır izliyoruz. Semih’in, topla geriden çıkarken panik anlayışını sakine dönüştürmesi lazım. Kaleci Kurtuluş’a, rakibin yaptığı baskılarda çok rahat davranışı bir gün başımıza iş açabilir.

Son söz;

Geçen haftanın aynı kadrosuyla İzmir’de olan Demirspor, Samed’in giderek artan özgüveni, gol yapmakta zorlansa bile pozisyonları bulması, Tevfik’in, Sinan’ın orta alandaki dinamizmi, Hakan Bilgiç’in artan grafiği gelecek haftalara ilişkin, güzel görüntülerdi. Bu hafta izlediğim Demirspor, iki puan kaybetmiş gibi görünse de, beklentilerimin artmasına neden olmuştur.

 

ramacakir@gmail.com

Lagos Balık
RAMAZAN ÇAKIR
RAMAZAN ÇAKIRDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter