Çukurova Press Twitter

ÇAĞKAN İNAN yeniden başkan adayı

Lagos Balık
24 Ocak 2020 1.198 views 0

SABİT ÖZKESER / ÖZEL HABER

31 Mart yerel seçimlerinde  Çukurova Belediye Meclis Üyesi  adaylığı dolayısıyla TMMOB  İçmimarlar Odası Adana Şubesi Başkanlığı görevinden istifa eden Çağkan İnan, bu Pazar yapılacak odanın genel kurulunda tаksim еscort bayanlarında desteğini alarak yeniden başkanlığa aday olduğunu belirtti.

“KALDIĞIM YERDEN KATKIMI KOYMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Çukurova Press’i ziyaret ederek, adaylığı konusunda bilgi veren  genç ve sevilen İÇMO Başkan adayı  Çağkan İnan, “Kurucusu olduğum İçmimarlar Odası Adana Şubesi Başkanlığı görevini siyasete atılmamdan dolayı istifa etmiştim.  Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis illeri ile ilçelerin bağlı bulunduğu şubemizin 26 Ocak 2020 Pazar günü genel kurulunda üyelerimizin ısrarı üzerine  yeniden bu göreve talip oldum. Toplamda 800 üyemizin bulunduğu İçmimarlar Odası Adana Şubesi Başkanı olarak daha önce olduğu gibi kaldığım yerden katkımı sunmaya devam edeceğim” dedi.

“ADANA’NIN KENT ESTETİĞİ ÖNEMLİ SORUNDUR”

Genel kurulun Pazar günü odalarında olacağını belirten İçmimarlar Odası Adana Şubesi Başkan adayı Çağkan İnan, Adana’nın en büyük sorunlarından birinin kent estetiği olduğuna dikkat çekti. İnan, “ Adanamız dünyanın en güzel kentlerinden biridir. Ancak;  Adana imarsız, ruhsatsız, denetimsiz, yapılaşması çarpık bir kentleşme süreci yaşamaktadır. Plansız şehirleşme ve denetimsizlik yıllardır devam etmektedir. Adana sağlıksız kentleşmeye paralel olarak hem konut hem altyapı hem de ulaşım konusunda oldukça sıkıntılı bir kenttir. Bu konuda Adanamız adına biz İçmimarlar Odası Adana Şubesi olarak yerel yönetimlerle işbirliği yapmak istiyoruz. Bu konuda projelerimiz de  bulunmaktadır” diye konuştu.

ÇAKĞAN İNAN KİMDİR ?

1981  yılında  Adana  ili,  Seyhan ilçesinde doğdu.  16  ekim 1981  yılında kapatılan,  CHP’nin son Adana  delegesi  ve  aynı  zamanda  9  Eylül  1992’de açılan CHP’nin  Adana  kurultay delegesi, Senatör  adayı,  Milletvekili  adayı  olan  Av.  Saim İnan’ın torunu . İlkokulu Celalettin Sayhan ilkokulunda,  ortaokulu  Gazi  ilkokulunda ve liseyi  Hacı  Ahmet Atıl  lisesinde okudu.  Yükseköğrenimimi  2003  yılında  Doğu Akdeniz  Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, İçmimarlık  bölümünde  tamamladı.  Üniversite döneminde Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz  Öğrenci Birliği  kurucu  başkanı  oldu.   2004  yılında  İzmir ili Narlıdere ilçesinde  kısa  dönem er  olarak askerlik  görevimi  tamamladı.    2005 yılında, Günep İnşaat  firmasında  bölge  içmimarı olarak  meslek  hayatıma  atıldı. 2007  yılında  kendine ait  “Çağkan İnan  –  İçmimarlık”  firmasını  kurdu.  Adana ve çevre illerde inşaat  sektöründe, faaliyet  göstermeye  devam ediyor. 2013  yılında,  TMMOB  İçmimarlar Odası’nın  İKK Adana  Temsilciliği  görevini üstlendi.  Adana  ve  çevre illerde bulunan  tüm meslektaşları  ile yürüttüğü çalışmalar sonucunda,  yeterli  çoğunluğa  ulaşarak  2016  yılında yapılan  genel  kurulda  tüm üyelerin desteğini  alarak, şube  olmaya hak kazandı.   Şubeye  bağlı  6  il  bulunmakta olup,  bu illerde de  il  temsilcileri faaliyet  gösteriyor.  İki  dönem TMMOB  İç  mimarlar  Odası  Adana  şube başkanlığı  görevinde bulundu.   TMMOB’de iki  dönem  Adana delegesi  oldu. TKKOB  İKK  (İl  Koordinasyon Kurulu) asil  üyeliği  görevinde bulundu.  Seyhan  Belediyesi  Kent  Konseyi’nde, Planlama Ekonomik  ve  Teknolojik  Araştırmalar  Komisyon üyeliği  ile Kent ve Kent Kültürünü Geliştirme  Enstitüsü  üyesi.  Aynı zamanda  Çukurova Kent Konseyi üyeliği  görevlerinde bulunuyor. 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter