Çukurova Press Twitter

CHP Çukurova’da “Temayül” bölünmesi

Lagos Balık
27 Kasım 2018 151 views 0

SABİT ÖZKESER

 

Yerel seçimlere 4 ay kala partilerde adaylar yavaş yavaş netleşirken, genel merkezden Adana’ya gelen CHP heyetinin Çukurova Belediye Başkanlığı için aday konusunda 3 isim istemesine İlçe Başkanı Ali Uçar, “İsim veremem, temayül istiyoruz” dedi.

HEYET 3 İSİM İSTEDİ, BAŞKAN “VEREMEM” DEDİ

Aralarında CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil’in de bulunduğu 3 kişilik heyet 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için Adana’ya geldi. Üç gün Adana’da kalan ve 21 aday adayının bulunduğu Çukurova Belediye Başkanlığı için CHP heyeti, İlçe Başkanı Ali Uçar ile bir araya geldi. Heyetin aday için 3 isim istemesi üzerine Başkan Ali Uçar, “Ben isim veremem, temayül istiyoruz” diyerek bu konuda hazırladığı raporu da teslim etti. Partinin tüzüğünde “Önseçim ve Temayül” maddesi olmasına karşın aday adaylarından yarısının bu konuda olumsuz yanıt vermesi eleştirilere yol açıyor.

ADAY ADAYLARININ YARISI “TEMAYÜL” DİYOR

Ankara’nın Çankaya’sı, İstanbul’un Şişli’si olarak bilinen Adana merkez Çukurova İlçesinin Belediye Başkanlığı için CHP Çukurova İlçe Başkanı Ali Uçar, aday adaylarını tek tek arayarak “Temayül” isteyip-istemediklerini sordu. Bu konuda aday adaylarından Berfu Salıcı, Yasemin Yılmaz, Mekin Şahin, Rıza Mete, İbrahim Özdiş, Sedat Doğan, Hasan Aslan, Yunus Güzel, Hatice Kurum ve Murat Öztanrıöver “Temayül” olması yönünde tercihlerini kullanırken, diğer adaylardan Yıldıray Arıkan, Halit Atik, Orhan Bayram, Kadir Çankaya, Ulaş Bahri Çetinkaya, Orhan Ergezer, İlhan Şahin,Erdal Yıldırım,İsmail Özgen, Oya Tekin ve Ali Tekin’in ise çekimser veya istemedikleri öğrenildi.

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort