Çukurova Press Twitter

ÇKHD, Akşener ile istismar ve şiddeti konuştu

Lagos Balık
25 Ocak 2020 88 views 0

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Dernek (ÇKHD) Başkanı Çiğdem Akça ve yönetim kurulu üyeleri, son yıllarda artan istismar ve kadın cinayetleri ile şiddeti İYİ PartiGenel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret ederek konuştu.

ÇKHD’yi temsilen Başkan Çiğdem Akça’nın yanı sıra,  yönetim kurulu üyesi Gönül Besler, Denetim Kurulu üyesi Ayşegül Balıkçı ve Basın Danışmanı Nursel Soycan ile Ankara Genel Merkezde, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kadın Politikalarından sorumlu Genel Başkan yardımcısı A. Sibel Yanıkömeroğlu, Gençlik Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Genel Sekreter Av.Uğur Poyraz, Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır ile bir araya geldi. 

DOSYA SUNDULAR

Görüşmeler sonunda açıklama yapan ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça, “Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneğimizi temsilen, IYI Parti Genel başkanı Meral Akşener’den aldığımız randevuda, Türkiye de yaşanan istismar ve kadın cinayetleri konusunu masaya yatırdık, Çocuk ve Kadın Politikaları üzerinde istişarede bulunduk. Randevumuza hemen yanıt vererek bizi kabul eden, genel başkan yardımcıları ile bir araya getirerek tespit ve önerilerimizi dikkatle dinleyen, büyük bir samimiyetle toplumsal çöküntünün yarattığı bu sorunlarla mücadele etmek ve çözüm üretmek  isteyen Meral Akşener sivil toplum örgütlerine ne kadar değer verdiğini göstermiştir. Bende geçmişte sivil toplum örgütlerinde emek harcayan biri olarak sorunlarınızı ve alanda ne kadar önemli işler yaptığınızı biliyorum şeklinde bizi onore etmiştir” dedi.

Akça, “ Özellikle çocuk istismarı alanındaki artışı ve kadın cinayetlerindeki korkunç bilançoyu yakından takip ettiğini, özellikle kadınların iş yaşamında, siyasette ve toplumda pek çok pozisyonda mobing’ e uğradığını konusunda kendisine ulaşan bilgileri değerlendirdiğini belirtmiştir. Yaptığı ziyaretlerde halkla istişarede yoksulluk ve işsizliğin boyutlarının sürekli yükseldiğini görerek bu konuların bir an önce çözüme ulaşmasını arzu ettiğini söylemiştir. Kadınları ve çocukları çok önemsediğini, daha rahat ekonomik koşullarda yaşamayı ve her türlü tehlikeden korunmayı hak ettiklerini belirtti. Yasalar düzeyinde bir sıkıntımız yok, sıkıntımız uygulamadaki hata ve eksikliklerde diyerek STK’larla aynı görüşler içinde olduğunu belirtti”.

Çocuk istismarı konusunda son çıkacak yasa ile ilgili STK’ların ortak olarak belirlediği çekinceleri dosya olarak mahallinde kendisine sunarak desteklerini beklediğimizi belirttik. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bizi oldukça sıcak duygularla karşılamış ve hediye tablomuzu sevgiyle kabul ederek, parti binasının en güzel köşesinde yer alacağını söylemiştir. Bizde onun hediyesini derneğimizin en güzel köşesine koyacağız.  25 Kasım BM Kadına yönelik şiddetle mücadele gününde yayınladığı, İstanbul Sözleşmesi uygulansın mesajı ile konuya kamuoyunun dikkatini çeken genel başkana teşekkürlerimizi sunduk ve çalışmalarında başarılar diledik” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter