Çukurova Press Twitter

“Çok kaygılandım”

Lagos Balık
05 Ağustos 2020 218 views 0

SABİT ÖZKESER / ÖZEL HABER

“İkinci Dalga” uyarısının yapıldığı Koronavirüs salgını ile ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan AK Parti MKYK ve MYK Üyesi Parti Sözcüsü Ömer Çelik, memleketi Adana’da maske ve mesafe konusunda kurallara uyulmaması sebebiyle çok kaygılandığını belirtti.

“HERKESİN SAĞLIĞI İÇİN KURALLARA UYALIM”

Bayram arefesinde Adana’ya gelen Çelik, “Dün ve bugün Adana’da pek çok yeri dolaştım. Bazı yerlerde maske ve mesafe konusunda kurallara uyulmaması sebebiyle çok kaygılandım. Herkesin sağlığı için kurallara uyalım. Sevdiklerimizle daha güzel günlere kavuşalım. Normalleşme sürecinde lütfen tedbirleri aksatmayalım. Sokakların yanı sıra, dün ve bugün gördüğüm mekanlarda da maske ve mesafe maalesef çoğu yerde yok” dedi.

“MASKE, MESAFE VE  TEMİZLİK HAYAT KURTARIR”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Biliyorum, Adana’da sohbet her zaman çok koyu ve muhabbet her zaman çok derin. Ama her şeyin başı sağlık. Daha güzel günlerde daha çok sohbet ve muhabbet için kurallara lütfen uyalım. Maske, mesafe ve temizlik hayat kurtarır” diye konuştu. Adana Valisi Süleyman Elban da, vatandaşların koronavirüs salgınına karşı tedbirli olmalarını ve maske takma, sosyal mesafeyi koruma, hijyen kurallarına titizlikle uymalarını istedi.

PERSONEL KARANTINA ALTINA ALINDI MECLİS ERTELENDİ

Adana‘da dün toplanması gereken Seyhan Belediye Meclisi, yazı işleri müdürlüğü personellerinin karantinaya alınması nedeniyle 17 Ağustos 2020 Pazartesi gününe ertelendi.
Seyhan Belediyesinden yapılan duyuruda, “Yazı İşleri Müdürlüğü personellerinin Covid-19 taramaları neticesinde filyasyona tabi tutulup karantina altında olması sebebiyle 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü saat 17:00’de yapılacak olan Belediye Meclisi Toplantısı, 17 Ağustos 2020 Pazartesi saat 17:00’de yapılacaktır” denildi

“ÜLKE GENELİNE YAYILMASINDAN ENDİŞE DUYUYORUZ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın bayram kutlamalarında, tatil yerlerinde, salgın faktörünün ne yazık ki yeterince alınmadığına dikkat çekerken, “Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından endişe ediyoruz. Tedbirde güç birliğine ihtiyacımız var. Son 3 günde yeni hasta sayılarımızın arttığı illerde zatürre oranı aynı kaldı. Ülke genelinde ağır hasta sayımız kontrol altında görünüyor. Kurban Bayramı ve tatilde tedbir eksikliği ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak sonuçları açısından kaygı verici” diye konuştu.

 

 

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter