Çukurova Press Twitter

Corona konuşsaydı!

Lagos Balık
25 Mart 2020 231 views 0

 

Sosyal medyadan gelen bu yazı beni hem güldürdü hemde düşündürdü. Corona’nın dili yok ama yaptığı etki dünyayı salladı. Bu güzel yazı, hurafelere, safsatalara, masallara inanmamız gerektiğini anlatıyor. Bilimden ayrılmamız, işi ehline ve bilimin ışığında yürüyen akıllı insanları dinlememizin şart olduğunu, onların söylediklerini yapmamız gerektiğini ne de güzel anlatıyor bizlere.

***

Merhaba insanoğlu. Biliyorum mikrobun tekiyim, çok kötüyüm, insanları öldürüyorum, şimdilik hayvanlara dokunmuyorum ve öldürmenin dışında sizlere çok da büyük bir iyilik yapıyorum.

Sizlerin hurafeden, yalanlardan masallardan kurtulup gerçeklerle tanışmasına yardımcı oluyorum. Ben mikroskopla bile zor görebileceğiniz kadar küçük bir zerreyim. Ama bütün dünyayı kaosa sokmak, benim için hiç de zor olmadı.

Kısa sürede bütün din adamlarınızı susturdum. Bütün camilerinizi, sinagoglarınızı, kiliselerinizi kapattım, kutsal mekanlarınıza kilit vurdum. Sokaklarınızı caddelerinizi, o görkemli AVM’lerinizi boşalttım.

Yakında parlamentolarınızı da kapatacağım. Dünyayı yönettiğini sandığınız, korkup çekindiğimiz o güçlü liderlerinizin hepsini saraylarına hapsettim. Ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Benden korkuyorlar. Hepiniz benden korkuyorsunuz. Ben de korkuyorum. Ama liderlerinizden ya da tanrılarınızdan değil.

Bilim adamlarınızdan korkuyorum. Biliyorum, bir gün bu hikaye bitecek ve bilim adamları er ya da geç beni alt edecek. Benden kurtulacaksınız.

Ama benden sonra asla eski hayatınıza dönmeyin. Hurafeyi bırakın bilime yönelin. Bilimin ışığında ilerleyin. Sizi bugün yolda bırakan liderlere, din adamlarına, tanrılara tapınmaktan vazgeçin.Onların kendilerine bile hayrı olmadığını gösterdim size.

Bu iyiliğimi de unutmayın.

 

Lagos Balık
ŞEYDA TURAÇLAR
ŞEYDA TURAÇLARDiğer Yazıları
sturaclar@cukurovapress.com
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter