Çukurova Press Twitter

Demirci’den Pembe’ye ziyaret

Lagos Balık
17 Eylül 2019 116 views 0

BÜLENT VEZİR / ÖZEL HABERİ

Bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal projeler ile dikkat çeken Adana Futbol Taraftarları Derneği’nin Başkanı Ogün Demirci, Tarsus İdmanyurdu Teknik Direktörü Ergün Penbe’yi ziyaret etti.

“ERGÜN PEMBE ÖRNEK ALINMALI”

Sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu Adana’da birçok yere yansıtmaya çalışan ve dernek olarak da özellikle okullar başta olmak üzere birçok yere yardımlarda bulunan Adana Futbol Taraftarları Derneği Başkanı Ogün Demirci, “Ergün Pembe yıllarca Türk futboluna emek etmiş, güzel işler yapmış, efendiliği İle anılan gelecek nesiller için örnek alınması gereken bir futbol adamıdır. Antrenör olarak yoluna devam etmekte olan Ergün Pembe’ye Teknik Direktörlük görevinde başarılar diliyorum” dedi.

 ERGÜN PEMBE KİMDİR ?

Ergün Penbe Milli takım forması da giymiş olan Türk futbolcu. Futbola Kilimlispor’da başladı. 1992-1994 yılları arasında Gençlerbirliği’nde oynayan Ergün Penbe 1994’te Galatasaray’a transfer olmuştur. Sol bek mevki ve orta sahanın, solunda görev yapan oyuncu ince fiziği ve yüksek tekniği ile G.Saray’da görev yaptı. Ergün Penbe 2000 yılındaki UEFA Kupası finalinde Arsenal’e karşı kullandığı ve gole çevirdiği penaltı takımının kupayı kazanmasında önemli bir rol oynamıştır. İlk kez 1994’ün mayıs ayındaki Rusya maçıyla milli formayı giymiştir. Uluslararası deneyimi ile gene 48 defa görev aldığı (2000 Kasım’a kadar) Türk milli futbol takımının Dünya üçüncülüğün, elde etmesinde önemli katkısı olmuştur.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter