Çukurova Press Twitter

“Deneyap Teknoloji Atölyesini Ceyhan’da Kuruyoruz”

Lagos Balık
25 Ocak 2019 89 views 0

Adana Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Abdulkadir Ataşbak, Cumhurbaşkanlığının ilk 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının ortak çalışması sonucu Adana’da kurulması planlanan Deneyap Teknoloji Atölyesinin Ceyhan’da kurulacağını belirtti. 81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına karar verildiğini, ilk etapta seçilen 12 ilden birinin de Adana olduğuna vurgu yapan Ataşbak devamında şunları kaydetti.

Cumhurbaşkanlığımızın 100 günlük icraat programı dahilinde Adana’mızda kurulacak olan Atölye, Ceyhan Gençlik Merkezimizde hayata geçirilecek. Geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştirmeyi hedefleyen Deneyap Teknoloji Atölyemizde yapılacak eğitim ve çalışmalar tamamen ücretsiz olacak. Kurulacak teknoloji atölyesinde, yenilikçi bir eğitim modeli esas alınarak, tasarım-üretim, robotik-kodlama, elektronik programlama, yazılım teknolojileri, siber güvenlik, enerji teknolojileri, havacılık ve uzay, nanoteknoloji ve yapay zeka gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitimler verilmesi planlanıyor. Eğitim programına dahil olan öğrencilerimiz bahsettiğim alanlarda, 24 ay derinlemesine eğitim alacak ve ilgili eğitimler sonrasında 12 ay süresince takım arkadaşları ile birlikte kendi projelerini üretecekler.”

Abdulkadir Ataşbak; ortaokul başlangıç ve lise başlangıç çağı olmak üzere 2 yaş grubunda, 3 yıllık program kapsamındaki eğitimler için son başvuru tarihinin 3 Şubat 2019 olduğunu vurgulayarak, proje paydaşlarına ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür etti.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Belirleniyor!

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, tüm ülkede teknoloji üretecek ortaokul ve lise öğrencilerine hizmet vermek üzere hazırlanıyor.

4., 5., 8., 9. Sınıf öğrencileri ile lise hazırlık öğrencileri AdanaAnkaraEdirneEskişehirAntalyaKonyaErzurumTrabzonManisaİzmirMuğlaHakkari illerinde Mayıs 2019 itibariye eğitimlere başlayacak.

Eğitime dahil olabilmek için yazılı ve uygulamalı sınava girmek gerekiyor. Belirlenen illerdeki öğrencilerimizin 3 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını yapmalarını bekliyoruz. Matematik, fen, algoritma ve genel kültür içeriklerinin olduğu, problem çözme, eleştirel düşünebilme, veri yorumlayabilme becerilerinin ölçüleceği sınav 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Yazılı sınavın ardından, başarı gösteren öğrenciler Nisan 2019’da  uygulama sınavına dahil edilecek.  Nihai sonuçların açıklanması ile birlikte, Mayıs 2019 itibariyle eğitime hak kazanan öğrenciler ilan edilecektir. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort