Çukurova Press Twitter

Dt.Yaman TDB Genel Saymanı oldu

Lagos Balık
28 Kasım 2018 34 views 0

Adana’da uzun yıllar Diş Hekimleri Odası Başkanlığı görevini de yürütmüş olan Dt. Hasan Yaman, Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Saymanı oldu.

Adanalı Diş Hekimi Hasan Yaman, Kasım ayı başında yapılan Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Genel Kurulunda üyelerden 132 oy alarak Genel Merkez yönetimine girerek büyük başarı sağladı. TDB üyelerinin mazbata almasının ardından yapılan görev bölümü sonucunda Dt. Hasan Yaman, Genel Saymanlık görevine getirildi.

“ADANA’DAKİ ETKİN MÜCADELEYİ GENEL MERKEZDE DE SÜRDÜRECEKTİR”

Dt. Hasan Yaman’ın TDB Saymanı olmasını sevinçle karşıladıkları ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı açıklamada “Uzun yıllar oda organlarında omuz omuza çalıştığım yakın arkadaşım Dt. Hasan Yaman’ın TDB’nde bizleri temsil etmesinden kıvanç duyuyorum. Merhum Dt. Asım Savaş’ın Adanalılık ruhuyla başlattığı meslek örgütlülüğü Dt. Hasan Yaman ile devam ederek bugüne gelinmiştir. Adana’da bizim devraldığımız bayrağı Dt. Hasan Yaman genel merkezde sürdürüyor olması bizleri onurlandırmaktadır. Adana Diş Hekimleri Odasında verdiği etkin mücadeleyi genel merkezimizde de göstereceğinden eminiz. Meslektaşımızın her zaman yanında ve destekçisiyiz. Bu görevi için kendisini hem kutluyor hem de hayırlı olsun diyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALARIMI AYNI BÜTÜNLÜK VE İNANÇLA SÜRDÜRECEĞİM”

Adana da birlik ve bütünlük içerisinde yürüterek elde ettiği başarılı çalışmaları Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB)’ de de aynı bütünlük ve inançla devam ettireceğini belirten Adanalı Diş Hekimi Hasan Yaman, “Seçimler sırasında benimle birlik ve bütünlük içerisinde hareket eden başta Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı kardeşim Dt. Fatih Güler olmak üzere tüm yönetim ve delege arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türk Diş Hekimleri Birliğinin 17. Dönem Yönetim Kurulu listesi şöyle oluştu;

Genel Başkan Dt. Celal Korkut Yıldırım

Genel Başkanvekili Dt. Nebil Seyfettin

Genel Sekreter Dt. Ali Gürlek

Genel Sayman Dt. Hasan Yaman

Üyeler Dt. Feride Aktan, Dt. Muharrem Armutlu, Dt. Atilla Stephan Ataç, Dt. Ali Rıza İlker Cebeci, Dt. Mustafa Murat Çağlar, Dt. Gülay Özdoğan ve Dt. Neslihan Sevim

(Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort