Çukurova Press Twitter

E-Ticaret ve E-İhracat gündeme taşındı

Lagos Balık
01 Mayıs 2019 81 views 0

Adana Ticaret Odası Mart ayı olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkavekili Murat Birkan Işık Başkanlığında, Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Nisan Meclis’inde Üyelere hitaben ATO Başkanı Atila Menevşe, ”Hafta sonu idrak edeceğimiz Ramazan ayının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Nisan başında Portakal Çiçeği Karnavalının 7. si düzenlendi. Odamız her alanda olduğu gibi Karnavala destek konusunda da elinden geleni fazlasıyla yaptı. Portakal Çiçeği Karnavalı, şehrimizin kültür ve turizmine bir hayli faydası olan bir etkinlik. Bu etkinlikte hepimiz şahit olduk ki, Adana’da 1 hafta boyunca otellerin tamamı doldu, restoranlarda boş masa bulmak neredeyse imkansızdı. Adana’ya hava ve kara yolu ulaşmak isteyenlerin de bilet bulmakta oldukça zorlandığını belirtmek isterim. Hasılı her alanda şehrimize kazanım sağlayan bu etkinlikte emeği geçen herkese buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Portakal çiçeği etkinliğine bizlerde sponsor olduk ve iki etkinlikle sesimizi Torosların ötesine duyurduk. Bu etkinliklerden ilki, ”Moda Tasarım Yarışması” diğeri ise, Portakal Lezzetler ” dedi.

 

Festival bilgilendirmesinin ardından Başkan Menevşe’nin Meclis Üyelerine hitaben değindiği bir başka konu ise, ticaretin hızla evrildiği konulardan biri olan dijital dönüşüm oldu. Menevşe konuyla ilgili, şunları söyledi:

” Günlük çalışma tempomuz içerisinde kaçırmamamız gereken çok önemli bir husus var. Bu husus, ticari hayatta hızla yaşanan dijital dönüşümdür. İşimizle ilgili tüm gelecek planlarımızı ticarette yaşanan bu hızlı dönüşüme göre planlamak mecburiyetindeyiz. Hızla dijitalleşen dünyada eğer bu değişime ayak uyduramaz isek bir süre sonra ne yazık ki müşterilerimizi ve pazar payımızı kaybetmek gerçeği ile karşı karşıya kalırız. Dijital Türkiye 2019 E-Ticaret Raporuna göre; internetten alışveriş yapan kişi sayısı, geçen yıl 7,6 milyon kişi artarak, 39,3 milyona, harcama miktarı ise yıllık 11,5 milyar ABD dolarına ulaştı. Bu anlamda; e-ticarete ilişkin yenilikleri, çalışmaları çok yakından takip etmenizi, kendi işlerinize uyarlamanızı ve ışık hızında ilerleyen teknolojide yaya kalmamanızı önemle tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandıktan sonra, sosyal bir proje olan sıfır atık projesi hakkında da, ” Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir. Bu durum göz önüne alındığında, doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenledir ki son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel, hem kurumsal alanlarda yaygınlaşmaktadır. Şahsen ben gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak adına bu projeyi destekliyorum. Bu çerçevede sizlerin de bu projeye destek vermesini diliyorum.” (Haber Merkezi)

 

 

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter