Çukurova Press Twitter

Emekliler isyan ediyor

Lagos Balık
12 Eylül 2020 571 views 0

ALİ BOZ- ŞEYDA TURAÇLAR

DİSK’e bağlı Emekliler Sendikası Adana merkez şubeleri ve Akdeniz Bölge temsilciliği emekliler sendikası yeni yerinde bir araya gelerek, emeklilerin içinde bulunduğu sıkıntıları masaya yatırdı.

“HUZURLU BİR YAŞAM İÇİN ÇALIŞMA YAPILMALI”

Emekliler Sendikası MYK Üyesi Mehmet Bunsuz, Akdeniz Bölge Başkanı Veli Ersoy başkanlığında toplanan şube başkanları ve yöneticileri, emekli maaşlarının artık yetmediğini ve açlıkla karşı karşıya kaldıklarını belirttiler. Emeklilerin iktidar tarafından görmezden gelindiğinin altını çizen başkanlar, “ Artık emeklilere sahip çıkılması ve rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için çalışma yapılması gerekmektedir” dedi.

 

“ARTIK EMEKLİLERE SAHİP ÇIKILSIN”

Emekliler Sendikası MYK Üyesi Mehmet Bunsuz, sendika şubelerinin yeni yerinde yapılan ilk toplantıda, üye kayıtlarına ağırlık verilmesini ve emeklileri sendika çatısı altında toplamaya gayret göstereceklerinin altını çizdi. Bunsuz, “ Emeklilerimiz zor şartlar altında yaşamlarını idame ettirmeye çalışıyor. Aldıkları maaşlarla geçimlerini sağlamaya ve yaşamaya çalışıyorlar. İktidarın emeklilerimize sahip çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

“İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Akdeniz Bölge Başkanı Veli Ersoy da emeklilerin rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını idame ettirmeleri için iktidarın artık emekli maaşlarını iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ersoy, “ Seçimlerde hatırlanmak istemiyoruz ve insanca yaşamak istiyoruz. Emeklileri artık görün ve destek olun. Biz artık isyan noktasına geldik” dedi.

 

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter