Çukurova Press Twitter

Emeklilerin gözü Erdoğan’da

Lagos Balık
26 Ekim 2018 151 views 0

Türkiye Emekliler Derneği(TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, Cumhuriyet Bayramı’nı bir kez daha kutlarken, Cumhurbaşkanı’ndan müjde beklediklerini ifade etti

İyiyürek, hiçbir gücün Türkiye’yi parçalayıp yutamayacağını ifade ederek,” 1923’ün ruhu ne ise bugün de aynı ruh ülkemiz sınırları içerisinde nöbetini, vatan severliğini koruyor ve korumaya devam edecektir.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi, Kıbrıs ve dış temsilciliklerde de düzenlenen çeşitli etkinlikle kutlanıyor.

Cumhuriyet Bayramı’nın heyecanının 1923 yılında duyulan heyecanla eş değerde olduğunu hatırlatan TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, Yönetim Kurulu Üyeleri Yaşar Tekin, Sabahattin Metiner, Mustafa Kastalmış ve Sabit Bakıner ile birlikte yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“1923 öncesinde emperyalizmin azgın kolları Türkiye’yi parçalayıp yutmak için tüm gücünü harcamıştı. Ancak Türk’ün inanç birliğini hesaba katamadıklarından birer ölüp gittiler. Türkiye’yi emperyalizmin azgın dişlerine bırakmayan, Türkiye’nin bir bütün olduğunu ifade eden ve bu uğurda birlik ve beraberlik içerisinde düşmana karşı verilen savaşı kazanan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesi altında düşman eriyip yok olmuştur. O günkü şartlarda hiçbir gücün Türkiye’yi parçalayıp yutamayacağını ülke sınırları içeresinde yaşayan Türk, Kürt, Türkmen, Lazlar, Çerkezler büyük bir onur savaşı vermiş ve Atatürk önderliğinde zaferi kazanmıştır. 1923’ün ruhu ne ise bugün de aynı ruh ülkemiz sınırları içerisinde nöbetini, vatan severliğini koruyor korumaya da devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır.” sözünü bir kez hatırlatmak isteriz. Hiç bir güç Türkiye’yi parçalayamayacak. Türk ulusu büyüktür. Özgürlüğü ve barışı sever. Canı pahasına da olsa, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacaktır. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletine armağan ettiği cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatısı altında birleştirmiştir. Bugün de o tarihi günü, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenerek bir kez daha kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Biz, Türk, Kürt, Türkmen, Çerkez, Lazlar olarak, Alevi ve Sünni’siyle cumhuriyeti eğilmez başımıza taç yaptık. Yıllar önce özgürlüğü kalbimize yazdık. Çanakkale’de, 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişimini o emsalsiz ruh ile perişan etmedik mi? Bunları başaran ecdadımızın evlatları olarak bugün de Türkiye’yi çeşitli oyunlarla parçalayıp yutmak isteyen emperyalizm güçlerine canımız pahasına direndik ve direnmeye devam ediyoruz. Dün kazandık bugün de kazanacağız, yarın da kazanacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anarken, cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacağımızı ifade ediyoruz.“

MÜJDE BEKLİYORUZ

TÜED Başkanı İyiyürek, daha sonra emeklilerin sorunlarını dile getirdi. Muktedirken vatanına ve milletine hizmet veren emeklilerin bugün çileli bir hayat yolculuğu yaptığını ve ekonomik sıkıntılardan dolayı üzgün olduğunu ifade eden İyiyürek, Cumhuriyetin 95. Yıldönümü nedeniyle Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan bir müjde beklediklerini ve bunun da adının “İNTİBAK” olduğunu söyledi.

Adana’da yaklaşık 70 bine dayanan üye sayılarıyla en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını vurgulayan Başkan İyiyürek, bu konuda da yaptığı açıklamada şunları dedi:

“Bilindiği üzere 2000 yılından önce emekli olanlar ile bu 2000 yılından sonra emekli olanların maşlarında bir fark oluşmuştu. Meydana gelen bu farkın giderilmesi için TÜED genel merkezimizin hükümet nezdinde yaptığı çalışmalar hala devam etmektedir. Biz Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda bir müjde vermesini bekliyoruz. Verilecek müjde ile maaş farkları giderilecek ve 2000 yılından sonra emekli olan kardeşlerimiz alacakları farkla torunlarını sevindirmenin mutluluğunu yaşayacaktır.” (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter