Çukurova Press Twitter

Evde et pişirmeye son…

Lagos Balık
08 Mayıs 2019 104 views 0

 

SABİT ÖZKESER

 

Adana’da 71 yıldır et sektöründe bulunan ve “Et’i sanata dönüştüren marka” olarak bilinen Yağlar Et Gıda’nın Türkmenbaşı Bulvarı ve Mahfesığmaz şubeleri, et satışının yanı sıra, isteyene eti pişirerek evine götürmesini de sağlıyor.

ADANA’YA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİ

Adana’da bir ilki gerçekleştirerek Dry Aged (Dinlendirme) buzdolabını kurarak, müşterilerine etin yumuşak, lezzetli ve sindirimi kolay olmasını, aynı zamanda etteki ağır kokuları yok ederek daha aromalı kokmasını sağlayan yöntemi sunan Yağlar Et Gıda Türkmenbaşı Bulvarı ve Mahfesığmaz’daki Gastronomi Pazarı’ndaki Mahfesığmaz şubelerinin işletmeciliğini sevilen işadamlarından Ümit Yağ yapıyor. Türkmenbaşı Bulvarı Şubesi’ne kurdukları özel yapılan mangal ile her türlü et pişirimini de gerçekleştirdiklerini anlatan Yağ, “Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli” dedi.

1948 YILINDAN BU YANA ET SEKTÖRÜNDE

Her iki işyerinin işletmeciliğini çocukları Behçet ve Semih Yağ ile birlikte yaptığını anlatan Ümit Yağ, 1948 yıldır et sektöründe yer aldıklarını ve Adanalılar’a hizmet etmekten de gurur duyduklarını belirtti. Yağlar Et olarak kaliteden asla ödün vermediklerini ve bundan sonra da vermeyeceklerine dikkat çeken Yağ, “Müşterilerimize hizmetimizi güler yüzlü, eğitimli personel ile sunmaktayız. Müşterilerimizin isteğine göre siparişleri evlere kadar götürüyoruz. İki saat önceden verilecek siparişleri de evlere pişirilmiş durumda iletilmektedir. Bunun dışında işyerlerimize gelen ve et alan kişilere de isteyene kurduğumuz özel mangal ile pişirip de vermekteyiz” diye konuştu.

ET İLE BİRLİKTE ŞARKUTERİ BÖLÜMÜ DE VAR

Ümit Yağ, Yağlar Et Gıda Türkmenbaşı Bulvarı’ndaki şubede kırmızı etin dışında sucuk eti ve süt ürünleri satışını da yaptıklarını belirterek, “Etin dışında şarkuteri bölümümüzde doğal ürünler de bulunmaktadır. Günlük köy yumurtalarının yanı sıra tereyağı, incir, ceviz, kabak ve turunç gibi reçel çeşitleri ile tandır ekmeği de şubemizde yer almaktadır” dedi. Yağ, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yağlar Et Gıda olarak misyonumuz; Sektöre geçmiş tecrübesiyle olgunluğunu, dinamizmle yenilikçiliğini katan, müşterinin güvenip aradığı olabilmek için her ürünü aynı titizlikle sunan “takip eden değil,takip edilen” bir marka olup oluşturduğu yüksek değerlerle et sektörüne kaliteyi katabilmektir. Vizyonumuz ise; Kaynak kullanımında verimliliği arttıran üretim teknolojilerini kullanıp verimliliği ve memnuniyeti arttırmak, tedarikçiden müşteriye kadar güven oluşturmaktır.”

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter