Çukurova Press Twitter

Evsiz vatandaşlara çorba ikramı

Lagos Balık
20 Ocak 2019 28 views 0

Sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsiz vatandaşlara sıcak çorba ikram edildi.
Hava şartlarının mevsim normallerinin altında soğuk olmasından dolayı harekete geçen Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği üyeleri, sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsiz vatandaşların içini ısıtacak bir çalışma başlattılar.
“Bir Kase Tebessüm” sloganı ile kolları sıvayan Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ile Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği üyeleri, sokaklarda kalan, otogar bekleme salonuna sığınan ve Balcalı hastanesi çevresinde bekleyen hasta yakınlarına soğuk gecelerde sıcak çorba ikramı için yollara düşüyor.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Dernek üye ve yöneticileri evlerinde pişirdikleri sıcak çorbaları evsiz vatandaşara ve hasta yakınlarına ikram eden, Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ile Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği üyelerine çorba alan vatandaşlar teşekkür etti. Çorba ikramı yapılan evsiz vatandaşlar dernek üyelerine teşekkür ederek, “Bu soğuk havalarda bizleri düşünerek sıcak çorba getirip ikram ediyorlar. Kendilerinden Allah razı olsun. Kimse bizleri görmeyip dışlarken onlar bizleri düşünerek sıcak çorba ikramı yapıyorlar. İkram edilen bu çorbalar ile içimiz ısınırken insanlık ölmemiş, hala iyi insanlar varmış” diyerek teşekkür ederken hasta yakınları da “Yakınlarımızın tedavisi için şehir dışından geliyoruz. Kalacak yerimiz olmadığından hastane çevresinde ve koridorda banklarda kalıyoruz. Hiç bir yakınımızın olmadığı bu şehirde bizleri düşünerek sıcak çorba ikramı yapanlara teşekkür ediyoruz” dediler.
SICAK ÇORBA İKRAMI
Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, yaptığı açıklamada, “Kışın ayazını kırmak zor ama hiç olmazsa karınlarını biraz olsun doyurmaya çalışıyoruz. Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği ve Adana Doğa ve Bisiklet Derneği olarak yaklaşık 5 yıldır sokaklar da yaşam mücadelesi veren evsizlere ve Balcalı hastanesi çevresinde bekleyen hasta yakınlarına sıcak çorba ikram etmeye devam ediyoruz. Bazı belediyeler bizlerin bu hareketinden sonra çorba ikram etmeyi denediler ancak başarılı olamadılar. Bizler bunu gönüllü olarak yapıyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort