Çukurova Press Twitter

“EYT’lileri destekliyoruz”

Lagos Balık
18 Eylül 2019 16 views 0

İYİ Parti Yerel Yönetimler başkanı Prof.Dr. Sayın Metin Ergun Adana İl Başkanlığını ziyaret etti. Ergun’u İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu, İYİ Parti Adana İl ve İlçe Teşkilatlarının yanı sıra birçok vatandaş karşıladı.

İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, “Ülkemizde yaşanan sıkıntıları hepimiz biliyor ve tüm bu olumsuzlukları gidermek için iktidara talip olduğumuzu belirtmek isterim. Her konuşmamda İYİ Parti iktidar, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener de Cumhurbaşkanı olacak diyorum. İnşallah bu arzumuzu, siz değerli yol arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğiz“dedi.

İYİ Parti Yerel Yönetimler başkanı Prof.Dr. Metin Ergun da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sizler korku duvarını yıka yıka geliyorsunuz. Genel Başkanımızı korkutamayınca, sizleri korkutamayınca halkımız meselenin ciddiyetini anladı. İYİ Parti siyasetin denkleminde büyük bir yer kaplıyor. Sizlerin sayesinde, seçmene gerçekleri gösteren, anlatan sizlerin yoğun çabası ve gayreti oldu. İnanın en zor yeri aştık. Neydi o en zor yer? Sayın Genel Başkanımızı korkutma çabalarıydı. Genel Başkanımızın cesareti ve azmi, bu çabaları boşa çıkardı. Sizin cesaretinizle Genel Başkanımızın cesareti birleşince tüm zorluklar aşıldı. Partimizi kurdurmak istemediler. Seçime dahil etmek istemediler. Sayın Genel Başkanımız ve sizlerin cesareti tüm Anadolu’ya, tüm Türkiye’ye yayılmaya başladı. Bizim nihai hedefimiz bütün kurum ve kuralları ile yerleşen bir demokrasi ve üreten bir Türkiye.”

Metin Ergun, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler uzun süredir bir hak mücadelesi veriyorsunuz. Sizden alınan hakların tekrar iade edilmesi ve bu yolda sesinizi duyurmak için büyük fedakarlıklar içerisinde çaba gösteriyorsunuz. Tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde en ufak bir olumsuzluğa yol açmadan, demokratik yollar içerisinde hak nasıl aranır bunu herkese gösterdiniz. Hepinizi kutluyorum. Sizin gasp edilen bu haklarınızı tekrar alacağınıza yürekten inanıyorum. EYT meselesi artık toplumsal bir sorun ve kanayan bir yara haline dönüşmüştür. Bu sorunun acilen giderilmesi gerekir. Bu sorunun oluşmasına sebep olan, siyaset kurumudur. Bu sorunu ortadan kaldıracak olan da siyaset kurumudur. Biz İYİ Parti olarak, başından beri bu meselenin bir insan hakları ihlali ve hak gaspı olduğunu ifade ettik“ dedi. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort