Çukurova Press Twitter

Güçler savaşı

Lagos Balık
11 Eylül 2020 355 views 0

Hayatın her tarafında bu savaş var aslında. İş hayatında birbirinin önüne geçmeye çalışan bir dolu insan var. Mesele belli, ne kadar güçlü olursan o kadar cebin para görür meselesi.

Bu mesele siyasi partilerde çok daha fazla olduğu için yazımızın konusu da bunun üzerine. Gerçi her parti de olan bir şeyi irdeleyeceğiz. Şimdi bazı çevreler neden hep CHP diyeceklerdir ve haklılarda. Ama hemen maruzatımızı anlatalım, AKP ve MHP’den bilgi alamadığımız için yâda oralarda lider gücünden dolayı kimse bunları sorun etmediği için CHP’yi yazıyoruz.

Güç deyince Adana örgütünde Zeydan Karalar’dan daha güçlü kimsenin olmadığını herkes biliyor! Ama dile getiren az kişi var. Hele de Zeydan Karalar Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra o dev bütçeyi de eline aldıktan sonra “kim ses çıkarır” mantığı sanırım çok yanlış olmaz. Örgüt dedik örgüt içinde hal böyle olunca en küçük makamı bile ben seçeceğim diyen bir Başkan ve seçen olunca örgüt için gizliden homurtuların olması kaçınılmaz. Ama sessiz homurtu bir pundunu bulursam görürsün mantığı.

Şimdi isimlerle örnek verirsek daha iyi anlarsınız mevzuyu, 2018 milletvekilliği seçiminde 4 çıkan vekilde sadece Müzeyyen Şevkin’de etkisi var Karalar’ın. Ama yazılmayanların akıbetinde kesinlikle etkisi var. Yani Genel Merkez üzerindeki etkisini çok iyi kullanıyor Başkan. Orada kim bu kadar tutuyor Başkanı? Önce Kılıçdaroğlu, Seyit Torun, Veli Ağbaba, Tekin Bingöl gibi etkili yetkililer Adana’nın bu halde olmasının sebebi bence. Tek adam ülke içinde ne kadar sorun olduğunu anlatır dururuz, ama Adana’da aynısını yaşıyor. İl Başkanı, Yüreğir İlçe Başkanı, Sarıçam İlçe Başkanını aynı kişi seçtirmiştir, bunun yanında İl Delegelerinin her birini, bunun yanında İl Gençlik kolları Başkanını seçtirende aynı kişidir. Hal böyle olunca CHP’nin böyle politikayla Adana’da nasıl gelişeceğini düşünün. CHP eğer ön seçim yapmazsa tek adam politikası devam edecek. İl Başkanı rahatsız, milletvekili rahatsız, İlçe Belediye Başkanları rahatsız, üye rahatsız, peki kim memnun?

Durumdan nemalananlar memnun, onlara da nasıl güveneceksiniz, güç değiştikçe onlarda döner durur, yani fırıldak gibi!…

Şimdi bir güç tek adam döngüsünden kurtulmak için rahatsızlıklarını dile getiremiyor belki, nasıl bu işten kurtuluruz diye de planlar yapıyor.

Kimler yapıyor derseniz? Şimdi onu açıklamayayım işin sihiri gitmesin.

Ama şunu herkes iyi bilsin, bu iş böyle gitmez, çocuk kurultayı olsa ona bile müdahale etmeye çalışan tek adam zihniyeti çok ileri gitmez.

 

 

 

Lagos Balık
SÜLEYMAN YALÇIN
SÜLEYMAN YALÇINDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter