Çukurova Press Twitter

“Güney’de projelerimizle 465 bin kişiye dokunuyoruz”

Lagos Balık
16 Ocak 2019 111 views 0

SABİT ÖZKESER

 

Göreve geldiği günden bu yana başarılı çalışmalarıyla dikkati çeken Adana Valisi Mahmut Demirtaş. “Güney Adana Kalkınma Programı” kapsamında projeleriyle 465 bin kişiye dokunacaklarını belirtti.

ÇUKUROVA PRESS VE

GÜNAYDIN TV’Yİ AĞIRLADI

Çukurova Press ve GÜNAYDIN TV ekibini makamında ağırlayan Vali Demirtaş, Adana ile ilgili soruları yanıtladı. Amaçlarının Adana’nın her kesimindeki insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak olduğunu söyleyen Vali Mahmut Demirtaş, “Çok önemsediğimiz ‘Güney Adana Kalkınma Programı’ ile şu ana kadar 43 proje uyguladık ve devam ettirmekteyiz” dedi.

“BU PROJE İLE ÖNEMLİ

ATILIMLAR GERÇEKLEŞTİ”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Bu projelerin içerisinde uyuşturucu, terör ve güvenlikle mücadele olmak üzere eğitim, sağlık, spor uygulamaları bulunuyor. Güney Adana Kalkınma Programı ile birçok alanda Adana’nın sosyo-kültürel kalkınmasına yönelik atılımlar bulunmaktadır. Türkiye’de örnek olarak gösterilen projelerimiz ile Güney bölgesinde yaşayan 465 bin kişiye dokunacağız” diye konuştu.

“ŞEHİR HASTANESİ’NDE

DOLULUK ORANI YÜZDE 95”

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin doluluk oranının yüzde 95 olduğunu anlatan Vali Demirtaş, hastaneye büyük bir talebin olduğunu söyledi. Demirtaş, “Kabul etsek de etmesek de bu hastanemiz bölge hastanesi konumuna gelmiştir. Devletimizin bu hastaneden zarar etmesi mümkün değildir. Ayrıca, Karayolları yakınındaki 150 yataklı hastanemizin de temelini bir-iki ay içerisinde atacağız. Bununla birlikte Yüreğir’deki hastanenin yapımı ile ilgili çalışmalarımız sürüyor ama biraz zaman alabilir” dedi.

“KONTROLLÜ OLARAK

TAHLİYE EDİLİYOR”

 

Aşırı yağışlar nedeni ile Seyhan Barajı rezervuarında bulunan fazla su, 26 Aralık 2018 tarihinden bugüne kadar sürekli ve kontrollü olarak nehir yatağına bırakılarak tahliye edildiğini de vurgulayan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Bu yağışlardan dolayı insan sağlığını çok olumsuz etkileyecek bir durum sözkonusu değil. Bu bizim açımızdan sevindirici. Ancak son 24 saat içerisinde yağan aşırı yağışlar nedeni ile Seyhan Barajında su seviyesi yükseldiğinden bugünden itibaren, Seyhan Barajından, Seyhan Nehrine bırakılan su miktarında artma olacaktır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından Seyhan Nehri seddeleri arasına ve sulama kanallarına girmemesi, nehre kıyısı olan yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlarımızın önlem alması, halkımızın tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir” diye konuştu.

 

“LEZZET FESTİVALİ’NE

80 BİN KİŞİ GELDİ”

 

Adana’da Lezzet Festivali’ne 80 bin kişinin geldiğini de kaydeden Vali Demirtaş, bu tür festivallerin Adana’nın tanıtımı açısından çok önemli olmduğunu söyledi. Adana’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin de bulunduğunu da belirten Demirtaş, Tepebağ ve bazi mahallerde tarihi yerlerin de gün yüzüne çıkarılması gerektiğini söyledi. Adana Valisi ayrıca hava kirliliğiyle ilgili de araştırma yaptıklarını ve bu kirliliğin dağıtılan kömürden değil, yoksul olan mahallelerde sobanın içerisine konulan araba lastiğinin yakılmasından kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter