Çukurova Press Twitter

“Her zaman baro avukat içindir”

Lagos Balık
04 Aralık 2019 88 views 0

Yüreğir İlçesindeki Bölge Adliye Mahkemesinde tefrişatları tamamlanan Adana Barosu’nun ilk Başkanı Av.Ziya Bey adına yaptırılan salon ve her kattaki Avukat Bekleme Odaları, Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ün katılımıyla yapılan açılışla hizmete girdi. Adana Barosu Başkanı Av.Veli Küç ük, “Her zaman baro avukat içindir” dedi.

“ATATÜRK KÖŞESİ” NE YOĞUN İLGİ

Masalar, sandalyeler, oturma grupları, sehpalar, dolaplar, bilgisayar ve yazıcıyla donatılarak şık bir görünüm kazandı ve sessiz bir çalışma ve dinlenme ortamı yaratıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarından oluşan “Atatürk Köşesi” Av.Ziya Bey Avukatlar Salonunda büyük ilgi gördü.

Açılışa, Adana Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Adalet Komisyonu Başkanı Hakan Kuzu, Genel sekreteri Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Sinem TanrısınatapanKesikin, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Furkan Kılıç, Av. Mert Kuşdemir, Av. Timur Ortatepe, Av. Ayşe Duygu Özgüven, önceki dönem Baro Başkanı Av. M. Ziya Yergök,avukat, baro personelleri ve adliye personeli katıldı.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “her zaman baro avukat içindir” düsturundan hareket ettiklerini ve göreve geldiklerinden bu yana yürüttükleri çalışmalarla Adana Barosunun gerek ana adliye ve bağlı binalarda, gerekse de ilçe adliyelerinde bulunan baro birimlerini meslektaşlarına yakışır hale getirdiklerini dile getirdi. Meslektaşlarının zor ve stresli bir iş yaptığını belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Açılışa katılan konuklarımıza teşekkür ediyorum. Baromuzun yeni hizmet birimlerinin, adaleti sağlayabilecek bir nefes olmasını temenni ediyor, baro odalarının tahsisinde ve kurulumunda destek veren herkese teşekkür ediyorum. Böyle modern bir baro odası açmakla meslektaşlarımıza güzel bir çalışma ortamı sağlanmıştır. Baro Odalarımız artık tüm Avukatlarımızın, aynı zamanda Adana Bölge Adliye Mahkemesinin bağlı olduğu Mersin, Hatay, Osmaniye, Niğde Barolarının mensuplarının ve tüm meslektaşlarınızın hizmetindedir” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter