Çukurova Press Twitter

Huzurevi’nde “Biz de Varız”

Lagos Balık
25 Mart 2019 111 views 0

Türk Sanat Müziği Korosu, Adana Huzurevi’nde konser verdi. Yaşlılar Haftası nedeniyle Biz De Varız Destekleme Derneği’nin destekleriyle Adana Huzurevi’nde düzenlenen konserde koroya Aygül Altınok Tutu Şeflik etti. Adana Huzurevi Müdürü Serdar Güneş ev sahipliğinde düzenlenengeceye Biz De Varız Destekleme Derneği Başkanı Esin Parlak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Süreyya Uri, Adana Huzurevi sakinleri, yakınları ve davetliler katıldı.

Parlak: Yaşlılarımızın da yanındayız

Gecede bir konuşma yapan Biz De Varız Destekleme Derneği Başkanı Esin Parlak, öncelikli olarak kendilerini kabul ettikleri için Huzurevi Müdürü Serdar Güneş ve diğer yetkililere teşekkür etti. “Yaşlılar baş tacımızdır” diyerek konuşmasına başlayan Parlak, herkesin bir gün yaşlanacağını belirterek, onlara sevgi ve saygıda asla kusur edilmemesi gerektiğini söyledi. Geleneklerimizde yaşlılarımıza verilen önemin büyük olduğuna değinen Parlak, gençlerden büyüklerine sahip çıkmalarını istedi. Dernek olarak tüm dezavantajlı kesimler için projede ürettiklerini ve hayata geçirdiklerini kaydeden Parlak, yaşlılar haftası nedeniyle gerçekleştirilen böyle bir geceye katkı koymaktan ve huzurevi sakinleriyle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bol bol eğlendiler

Türk Sanat Müziğinin sevilen eserlerinin seslendirildiği gecede, huzurevi sakinleri de solo şarkılar seslendirdi, ses ve yorumlarıyla da profesyonel sanatçıları aratmadı. Ayrıca söylenen şarkılara oturdukları yerlerden eşlik ederek, bol bol eğlenen sakinler, gecenin sonunda oyunlarıyla etkinliğe ayrı bir renk kattı. (Haber Merkezi)

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter