Çukurova Press Twitter

“İradesi ipotek altına alınan İl Başkanlığı yapamaz”

Lagos Balık
17 Şubat 2020 76 views 0

22 Şubat’ta yapılacak CHP Adana İl Başkanlığı Kongresi’nde aday olan Av.H.Hüseyin Kılıç, DALYA ekibi tarafından Emek Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya mahalle muhtarları, STK temsilcileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP GÜÇLÜ OLMALI

Kılıç, öncelikli amaçlarının inanılan değerleri ve ilkeleri CHP içerisinde egemen kılmak ve hayata geçirmek olduğunu belirterek, “İl başkanlığı mücadelesinde bizlere destek veren, birlikte hareket eden herkese teşekkür ediyoruz. Böyle bir yola neden çıktık öncelikle onu açıklayayım. İlk nedenimiz; Saray İktidarı’nı yıkmak  için Cumhuriyet Halk Partisi’nin oldukça güçlü olması gerekiyor. Buna inandığımız için yola çıktık. İkinci nedenimiz ise düşüncelerimizi, değerlerimizi, ilkelerimizi hayata geçirmek. Bu değerler solun ve sosyal demokrasinin ortak değerleri. Yani dayanışma, kardeşlik, paylaşım ve özgürlük. Unutulan bu değerleri parti içinde yeniden egemen kılmak için aday olduk.”dedi.

KAMU GÜCÜ İLE SİYASET DİZAYN EDİLEMEZ

Adaylık nedenlerinin üçüncüsünün ise kimsenin eline geçirmiş olduğu kamu gücünü kullanarak siyaseti dizayn etmemesi olarak açıklayan Av.Kılıç, “Kimseden icazet almayarak, sadece partisine, üyesine, delegesine inanan, gücünü onlardan alan bir anlayışla yola çıktık. Çünkü üye ve delege bu partinin ruhudur.Bu partinin sigortası ve varlık nedenidir.Partiyi ayakta tutan asıl unsur da partinin üyesi ve delegesidir. Cumhuriyet Halk Partisi çok kısa dönemler bir tarafa bırakılırsa, 70 yıldır iktidar görmemiş bir partidir. Ama kurulan tüm komplolara rağmen, dimdik ayakta duran bir partidir.Bunun birinci nedeni Mustafa Kemal’in bize miras olarak bıraktığı kurucu değerlerin partisidir.İkinci nedeni ise tüm üyelerin, delegelerin Mustafa Kemal’in kurucu değerlerine sahip çıkmasıdır.Bizi ayakta tutan irade bu. Bizde gücümüzü, azim ve irademizi sadece üyelerimizden ve delegelerimizden alıyoruz. Biz gücümüzü ve cesaretimizi, Deniz Gezmiş’lerden, Mahir Çayan’lardan alıyoruz. “diye konuştu. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter