Çukurova Press Twitter

İş dünyası Adana’da ekonomiyi konuştu

Lagos Balık
16 Aralık 2018 167 views 0

Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) üyeleri, Adana’da Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Orhan Turan ve yöneticileriyle ekonomi söyleşisinde buluştu. Dünya ve Türkiye ekonomisinin masaya yatırıldığı söyleşide, katılımcılar gelecek yılla ilgili olası ekonomik gelişmeleri irdeledi.

SÖYLEŞİYE YOĞUN KATILIM

Adana GİAD’ın Sheraton Oteli’nde üyelerine yönelik düzenlediği ‘Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Son Gelişmeler’ konulu söyleşi, büyük ilgi gördü. Etkinliğe Adana GİAD üye ve yöneticilerinin yanı sıra, TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, Başkan Yardımcısı Hüseyin Öztürk, Genel Sekreter Arda Batu, Genel Sekreter Yardımcısı Hayati Bakış ve TÜRKONFED Baş Ekonomisti Pelin Yenigün Dilek, Çukurova SİFED Başkanı Süleyman Sönmez, AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya ve MÜSİAD Başkanı Burhan Kavak ile yaygın basın kuruluşlarında görevli ekonomi yazarları katıldı.

‘SİMGE ADANA’YI ANLATTI

Söyleşi öncesinde konuklara seslenen Adana GİAD Başkanı Halid Milli, Mart ayında büyük bir organizasyonla tanıtımını yapacakları ‘Simge Adana’ projesini anlattı. Adana GİAD’ın Marinaport gibi fikir projeleri ürettiğine dikkat çeken Milli, dünyada birçok bölgenin bir simgeyle anıldığını anımsatarak, “Paris’te Eyfel Kulesi, Londra’da London Eye gibi simge yapıları herkes biliyor. Adana GİAD olarak biz de şimdi ‘Simge Adana’ adını verdiğimiz bir projeyi yaşama geçiriyoruz. Adana’nın Varda Köprüsü, Taşköprü ve Büyüksaat Kulesi gibi çok sayıda simge yapısı bulunuyor ancak Adana’nın kimliği ve değerlerine uygun, kentimizin yeni simgesi olabilecek ve Adana’nın bir çekim merkezi haline gelmesine fayda sağlayacak Simge Adana projesiyle önemli bir aşama kaydedeceğiz” dedi.

“ZOR BİR YIL GEÇİRDİK”

Ekonomik açıdan 2018 yılının 2017’yi arattığını vurgulayan Adana GİAD Başkanı Halid Milli, “Zor bir yıl geçirdik ve görünen o ki, daha zor bir yıl bizi bekliyor. Yaşadığımız bu zorlu süreci dünyadaki gelişmelerden bağımsız tutmak mümkün değil” diye konuştu.

‘CİDDİ TEDAVİLER GEREKİYOR’

TÜRKONFED Başkanı Orhan Turhan ise, “Adana’daki çiftçinin de İstanbul’daki sanayicinin de küresel rekabet gücünü arttırmalıyız. TÜRKONFED olarak ülkenin sorunlarını dert edinip çözmeye çalışıyoruz. KOBİ’ler ve kadınlar, üzerinde odaklandığımız önemli konular. Finansmana erişimin zorlaştığı ve faizlerin arttığı dönemde en büyük darbeyi KOBİ’ler yiyor. 2019’da sahaya iyi hakim olmalıyız ve nakit akışını iyi yönetmeliyiz” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter