Çukurova Press Twitter

“İşçi çıkışı Adana’nın sorunudur”

Lagos Balık
06 Aralık 2019 123 views 0

SABİT ÖZKESER / ÖZEL HABER

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir belediyesi’nde çıkarılan işçilerle ilgili olarak, “İşçi çıkışı sadece bizim sorunumuz değil, Adana’nın da sorunudur” dedi.

“ADANA’DA İŞSİZLİK YARAYAN KANAMIZ”

İşsizlik sıralamasında Adana’nın Şırnak’tan sonra 2. sırada bulunduğuna dikkat çeken Avcı, “Adana’nın en büyük problemi işsizliktir.Yarayan kanamız” diye konuştu. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde tam net rakamı bilmediğini ama söylendiğine göre yaklaşık 2 bin civarında kişinin işten çıkarıldığını vurgulayan Avcı, “2 bin ailenin evine şu an ateş düşmüş durumda ve halen de işçi çıkışları sürmektedir. İnsanlar tedirgin, çalışanlar tedirgin, Adanalılar tedirgin” dedi.

“KARALAR’A SESLENİYORUM; İŞÇİ ÇIKIŞINA SON VERİN”

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Zeydan Karalar’a seslenen MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, insanların siyasi kimliğine bakılmaksızın kim olursa olsun işçi çıkışlarına artık son verilmesini istedi. Belediyede çalışanların telefonlarına bir yerden mesaj geldiğinde korktuğunu ve her an ‘Acaba bizi mi çıkartıyorlar’ diye düşündüğüne dikkat çeken Avcı, bu duruma Adana için artık son verilmesi gerektiğini söyledi.

“BANKAMATİKÇİ VAR İSE GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMASIN”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlar arasında bankamatikçi varsa ise gözünün yaşına bakılmamasını da isteyen MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, bu konuda Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanında olduklarını da söyledi. Avcı, ama çalışan insanın da çıkarılmasının doğal olarak kendilerinin tepkisine yol açtığını kaydetti.

“YENİDEN İL BAŞKANLIĞINA ALLAH KISMET EDERSE ADAYIZ”

Kongre sürecine de değinen Başkan Bünyamin Avcı, “Yılbaşından sonra Ocak veya Şubat aylarından itibaren kongre sürecimiz başlar ve Mayıs’ta da biter. Şu ana kadar genel merkezimizden kzongre tarihleriyle ilgili kesin bir şey gelmedi. Yapılacak il başkanlığı seçimlerinde de yeniden il başkanlığına Allah kısmet ederse adayız. Biz birlik ve beraberlik içerisinde kongrelerimizi tamamlayacağız. Bizim olup olmamız da çok önemli değil. Kim olursa olsun birileri bu bayrağı alıp götürecek” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ DEVLET BAHÇELİ’NİN YANINDAYIZ”

Geçmişte olduğu gibi şimdi de kurultay yaklaştıkça “Hangi il nerede” diye fısıltıların olabileceğine de işaret eden MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Biz inanıyoruz ki tüm Türkiye MHP olarak genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında ve arkasındayız” derken, Cumhur ittifakında da Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanının dediği gibi genelde olduğu gibi Adana’da da sorun olmadığını söyledi. Avcı, Cumhur ittifakının birlik ve beraberlik içerisinde Adana adına ortak hareket ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter