Çukurova Press Twitter

“Kadına çiçekle bile vurulmaz”

Lagos Balık
23 Kasım 2018 66 views 0

Kadına şiddetin önlenmesi için aile içi eğitim şart olduğunu ifade eden İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Kadına çiçekle bile vurulmamalıdır” dedi.

 

“KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ HER PLATFORMDA VURGULANMALI”

Aldıkları karar gereği Yönetim Kurulu Toplantısını bir kadın üyesinin iş yerinde yapan Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) yönetimi kadına şiddetin önlenebilmesi için toplumun feodal yapıdan vazgeçerek kadın-erkek eşitliğinin her platformda vurgulanması gerektiğini savundular. Başkan Mantı, kadının erkekten bağımsız birey olduğunu söyledi.

 

“BİR ERKEK BİR KADININ HAYATINA İPOTEK KOYAMAZ”

Bir erkeğin bir kadının hayatına ipotek koyamayacağını vurgulayan İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Kadının hayatına ipotek koyma düşünce tarzıyla yetiştirilen erkekte, ailede, istihdamda kadına şiddet önlenemez. Bu düşünce tarzının ortadan kalkması, kadın- erkek eşittir kavramı çocukluk döneminde aile içi eğitimle başlaması gerekir” diye konuştu.

 

“İŞKAD OLARAK HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞIYIZ”

Başkan Berman Mantı, “Anne babalar toplumsal, evrensel ve insani değer yargılarını rol model olacakları çocukları için etkin vermek zorundadırlar.Her kadın ekonomik özgürlüğüne kavuşmalı, kendini bir birey olarak görüp, toplumun her kesimine bunu hissettirmelidir. İŞKAD olarak başta kadına şiddet olmakla beraber her türlü şiddete karşıyız” dedi.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort