Çukurova Press Twitter

Kalite farkı

Lagos Balık
10 Şubat 2020 860 views 0

Adana Demirspor, Adanaspor engelini çok rahat geçip ve çok daha farklı bir skorla geçebilecekken, futbolcuların bencilliği ve şanssızlığı nedeniyle ancak 4-1’lik skorla geçti… Bu tamamen Adana Demirspor’un kadro yapısının, Adanaspor’a oranla çok daha kaliteli, çok daha profesyonel ve çok daha deneyimli olmasından kaynaklandı…

Adana Demirspor, ikinci yarı için yaptığı ara transferdeki doğruları, sezon başında yapsaydı, şu anda belki de açık ara şampiyonluğunu ilan etmişti. Ama, sezon başında yapılan transfer hovardalığıyla birlikte transfer yanlışlığı Demirspor’u maalesef bu duruma getirdi. Neyse ki, Ocak ayında yapılan doğru ve isabetli transferler Demirspor için yeniden umut oldu. Bu Demirspor özellikle ilk 25 dakikada mükemmele yakın top oynuyor. Bu dakikalarda golü bulursa daha da iyi oynamaya çalışıyor. Nitekim, Adanaspor karşısında daha 2. Dakikada golü buldu, ilk 25 dakikada da farkı artırabilecek pozisyon  yakaladı. İki topu direkten döndü. İki pozisyon cömertçe harcandı.. Yani 25 dakikalık oyun 60-70 dakikaya yansısa bu takımı kimse tutamaz.  Ama olmuyor. Her nedense 25 dakikalık oyunun ardından Demirspor savunmaya çekiliyor, orta sahada çok top kaybediyor, hücumda etkili olamıyor… Bunun çözümü de Teknik Direktör Uğur Tütüneker de.

Adanaspor ise 4-1’lik skorla yenilmesine karşın pozisyon da üretmeye çalıştı. Ne var ki, Eyüp Arın’ın elindeki kadro ancak bu kadarını yapabiliyor. Maç öncesi  Ahmet Dereli’nin sakatlığı M’billa’nın antrenmanda sakatlanması, Eze’nin bitmek tükenmek bilmeyen sakatlık durumu. Neyse ki bu maçta 20 dakika forma giydi, etkili olmaya çalıştı. Ama sakatlık süresini iyi değerlendirmemiş gibi görünüyor. Sanki futbolcu değil sumo güreşçisi… Yakaladığı bir pozisyon var ki, atmaması imkansızdı. Ama güçsüzlüğü, formsuzluğu ve futboldan uzak kalması nedeniyle bunu sonuçlandıramadı. Bu pozisyonu gele sonuçlandırsa, skoru 3-2 yapacak ve Adana Demirspor’un  her zamanki hastalığı olan, maç kazanamama korkusu yeniden ortaya çıkıp, telaş getirecekti. Ama olmadı. Eze çok kötü bir kafa vuruşuyla müsait durumda meşin yuvarlağı filelerle buluşturamadı.

Adanaspor ligde çırpınıyor. Kümede kalma hesapları yapıyor.  Son transferler takıma güç katmış. Ama sakatlıklar, Adanaspor’un belini büküyor. Bu Sakatlıklar ve cezalar olmasaydı Adanaspor şu anda belki de play –off’u zorlayacaktı. Ama olmadı. En azından bundan sonrası Adanaspor için daha  iyi olacak gibi duruyor. Ahmet’in takıma girmesi, M’billa’nın daha uzun süre alması, Eze’nin kendini toparlayıp, takım için mücadele etmesiyle birlikte Adanaspor, ligde kalmayı başarır düşüncesindeyim. Kolay olmayacak. Ama burada Eyüp Arın gerçeği var. Arın, bu takımı ligde bırakacaktır. Bunda en küçük bir endişem yok. Yeter ki, oyuncular istesin, yeter ki, bu taraftar takıma sahip çıksın. Unutulmasın ki  başka Adanaspor yok. Ve bu Adanaspor başarıyı yakalayacaktır.

Lagos Balık
MEHMET ÖNAL
MEHMET ÖNALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter