Çukurova Press Twitter

“Koronavirüs stad çalışmamıza engel değil”

Lagos Balık
11 Mayıs 2020 3.031 views 0

SABİT ÖZKESER

 

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak,  Sarıçam’da inşa edilen 33 bin kişi kapasiteli yeni Adana Stadı’nın yeni sezonda Adanalılar’ın hizmetinde olacağını belirtti.

ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMİ EKLENDİ

Ataşbak, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen koronavirüsün  yeni stadın çalışmalarına engel olmadığını ve planlandığı gibi tamamlanacağını belirterek, “Son teknoloji ile donatılan yeni stadımıza ayrıca ek olarak ısıtma ve soğutma sistemini de ekledik.  Adanalılar yazın sıcaktan, kışın soğuktan etkilenmeden maçları rahatlıkla izleyebilecekler” dedi.Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, UEFA standartlarına uygun olarak son teknolojinin kullanıldığı 6 katlı statta toplam 1444 araçlık otopark, engelliler için özel bölümler ve localar da bulunduğuna dikkat çekerek, “Buraya ulaşımın kolaylıkla gerçekleştirilmesi konusunda da çalışmalar sürüyor. Yeni sezonda stadımız Adanalılar’ın hizmetinde olacaktır” diye konuştu.

“SPORCULARIMIZA UZAKTAN EĞİTİM SUNUYORUZ”

Koronavirüs salgını dolayısıyla evlerinden dışarı çıkamayıp hareketleri sınırlanan Milli sporculara GSİM antrenörleri aracılığıyla internet üzerinden uzaktan eğitim olarak antrenman yapma fırsatı da sunduklarını anlatan Ataşbak, “Antrenörlerimiz sayesinde sporcularımızla bağımızın kopmaması ve bu süreç zarfında formlarını korumaları adına yaptığımız bu çalışmaya gençlerden de yoğun ilgi gelmesi bizleri oldukça memnun ediyor. Yapılan çalışmalara bakıldığında sporcuların evlerinin her odasını adeta spor salonuna çevirmişlerdir. Amacımız; evde bulundukları süre içerisinde sporcularımızın antrenmansız kalmamalarıdır. Formda bir şekilde kalmalarını sağlamaktır” dedi.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter