Çukurova Press Twitter

“Muhtarlarımız eski gücüne kavuşmalı!”

Lagos Balık
06 Temmuz 2020 715 views 0

 

Eskiden daha yetkili ve etki sahibi oldukları konusunda hemfikir olan muhtarlar birlik ve beraberliği sağlayarak yine aynı etki gücüne kavuşmak istediklerini ve mahallelerine daha fazla hizmet götürmeyi arzuladıklarını beyan ettiler.

Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Özbingül’ün öncülüğünde sabah kahvaltısında bir araya gelen Seyhan ilçesine bağlı mahalle muhtarları durum değerlendirmesi yaptı. Mahallelerin sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında birtakım aksaklıklar yaşandığını dile getiren Muhtar Özbingül ev sahibi olarak yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben rahmetli babamdan dolayı da uzun yıllardır bu hizmet işlerinin içerisindeyim. Önceki zamanlarda muhtarlara verilen değerle, bugün muhtarlara verilen değer ne yazık ki aynı değil. Kent yöneticilerimiz daha önce bir muhtar halkın sorununu dile getirdiğinde bir dediği iki edilmezdi, son derece saygın bir şekilde ağırlanırdı ve ciddi bir değer görürdü. Maalesef ki; şu anda aynı muameleyi görmek mümkün değil. Bizim şahsi bir derdimiz söz konusu değil, bizim tek kaygımız mahallemize daha iyi hizmet getirmektir. Bir belediye başkanına veya           başka bir kamu yöneticisinin yanına çıktığımızda mahalle halkının sorunlarını dile getirdiğimizde, o sorun zamanında giderilmiyorsa ve biz tekrar tekrar aynı kapıyı çalmak zorunda kalıyorsak, bu ciddi bir sıkıntıdır. Bugün hepimizin aynı şekilde bu sıkıntılarla boğuştuğunu görüyoruz ve biliyoruz. Biz herhangi bir partinin mensubu veya hizmetkarı değiliz, biz tüm seçmenlere de siyasi partilere de eşit mesafedeyiz. Çünkü biz her kesimden oy alıyoruz. Sayın kent yöneticilerimiz de partili olan veya olmayan muhtar diye ayrıma girmeden hizmet noktasında tüm mahallelere ve temsilcilerine aynı     nazarda bakmalıdır. Eğer bir ayrım yapacaklarsa da dezavantajlı   diyebileceğimiz mahallelerimize öncelik verebilirler. Buna hiçbir itirazımız olmaz. Biz hizmet veren herkesi başımızın üstünde taşırız. Yeter ki, haktan ve adaletten yana olsunlar”.

Bingül’ün ardından söz alan diğer muhtarla da Özbingül ile aynı düşüncede olduklarını belirterek, mahallelere eşit hizmet götürülmediğini ve bu konuda ciddi itirazları olduğunu söylediler. Muhatap bulma noktasında yaşadıkları zorlukları da dile getiren muhtarlar, “Sayın kent yöneticilerimize her defasında dile getiriyoruz, biz bir telefonla ulaşıp sorunlarımızı çözebilmeliyiz, neden sürekli olarak kapılarını aşındırmak zorunda kalıyoruz. Elbette ki Seyhan gibi metropol olmuş bir ilçede 96 mahalleye hizmet götürmek zordur, kabul ediyoruz. Ama vatandaş bizlerden hizmet bekliyor. Bunu izah etmek daha zor. Bu sebepten muhtarlar olarak aynı dili konuşmalı ve hep    birlikte hareket etmeliyiz. Birlikten kuvvet doğar” dediler. (Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter