Çukurova Press Twitter

Müzeyyen Şevkin Çukurova’ya yakışır

Lagos Balık
29 Ekim 2018 219 views 0

 

SABİT ÖZKESER

 

Ankara’nın Çankaya’sı, İstanbul’un Şişli’si olarak bilinen Adana merkez Çukurova ilçesine CHP’den Belediye Başkanlığı için yoğun bir aday adaylığı başvurusu olurken, buraya Adana Milletvekili Dr.Müzeyyen Şevkin’in ismi geçiyor.

200’ÜN ÜZERİNDE BELDE VE

BELEDİYEYE HİZMET ETTİ

Şu andaki Belediye Başkanı Soner Çetin’in Adana Büyükşehir Belediyesi için adaylığı konusunda isminin geçmesi üzerine Çukurova Belediye Başkanlığı için CHP’den 19 kişi aday adaylığı konusunda başvurdu. Ancak; yoğun ilgi olan Çukurova Belediyesi için 24 Haziran seçimlerinde Adana’dan Milletvekili seçilen sevilen isimlerden Dr.Müzeyyen Şevkin’in burası için en isabet ismin olduğu belirtiliyor. Çünkü; Diyarbakır ve Adana’da İller Bankası bölge müdürlüklerinde görev yapan Dr.Şevkin’ın Adana bölgesine bağlı Mersin, Hatay, Osmaniye il ve ilçelerindeki 200’ün üzerinde belde ve belediyeye hizmet ürettiği kaydediliyor.

MÜZEYYEN ŞEVKİN BAŞARILI

ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKTİ

İki dönem Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı görevini başarıyla gerçekleştiren Dr.Şevkin, mesleki konularda ve uygulamalarda görülen eksiklikler bağlamında Adana’da depremsellik, şehircilik, su havzalarının korunması, sağlıklı çöp depolama alanlarının saptanması, jeolojik olarak sakıncalı alanlara inşaat yapılmaması, ovaların tarım amaçlı kullanılması gibi birçok konuda çalışmalar yaptı. Kent Sorunları Sempozyumu düzenleme ve yürütme kurulları içerisinde yer alan Adana Milletvekili Dr.Müzeyyen Şevkin, söz konusu çalışmaları yazılı ve görsel basın aracılığıyla kamuoyunda geniş yankı bulmuştu.

 

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter