Çukurova Press Twitter

Play-off’a doğru

Lagos Balık
14 Temmuz 2020 611 views 0

 

 

Bir yanda Ümraniye maçına odaklanmışken, arada bir dönüp İzmir’e bakıyoruz maç nasıl diye. Ligin böylesi maçlarında teknik, taktik vesaire yazmak gerçekten zor.

Demirspor’un, Ümraniye karşısındaki mücadelesi gerçekten güzeldi. Maç berabere de bitebilirdi. 3-0’dan 3-2’ye gelmek, futbolcunun maça konsantre olduğu kadar, aklının yarısının da İzmir’de olduğu gerçeğidir. Bir önceki haftayı yaşamadan ama onu da unutmadan şu gerçeğin altını çizmekte fayda var; “futbolda doğrulardan uzaklaşmayacaksınız. Uzaklaştığınızda, faturası gerçekten ağır oluyormuş.

Teknik adam açıdan, bu hafta Cüneyt hocanın doğruları çok fazlaydı. Mecburiyetten de kaynaklansa, özellikle sağ kanatta Tarık Çamdal- Erkan Zengin ikilisi, sezonun en verimli kanat organizasyonlarını yaptılar, özellikle maçın ilk yarısında. Kalemize ilk gelen top 20 inci dakikada, Semih’in penaltı yaptırdığı pozisyondu. Gilbert, penaltıyı dışarı atmasa, Demirspor bu kadar rahat olamazdı.

Zaman zaman da Altay-Erzurum maçına da kayınca gözlerimiz, İzmir ile İstanbul’da oynanan futbol, siyah ile beyaz kadar farklıydı. Geçen hafta Altay’ı Adana’da izleyinceçok beğenmiş, bir üst ligin takımı gibi görmüştüm. Altay’ın Erzurum maçındaki performansını görünce, hiç play-off’a kalma niyetinde olan bir takım görüntüsü yoktu. Altay’ın, iki haftalık odaklanmış performanslarını çok başarılı buldum.

Güzel bir söz vardır, kurt’a sormuşlar; “niye ensen kalındır” diye. Kurt da; “kendi işimi kendim görürüm de ondan” demiş.

Son haftaya girilirken, daha fazla konuşmak, daha fazla yazmak çözüm olmayacaktır. Bu yüzden, biz yine Atasözümüze atıfta bulunarak; “çıkmadık candan ümit kesilmezmiş” deyip, sonuçları bekleyelim.

Son söz;

Murat Sancak başkanın, Ümraniye maçını nereden izlediğini çoğunuz görmüşünüzdür. Bana göre, bir kulüp başkanı için fedakarlığın resmidir. Doğru yapmaya devam ettikçe, arkasından gelenleri artarak, hiç eksilmeyecektir.

ramacakir@gmail.com

Lagos Balık
RAMAZAN ÇAKIR
RAMAZAN ÇAKIRDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter