Çukurova Press Twitter

PTT 178. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Lagos Balık
25 Ekim 2018 149 views 0

 

Adana Adliye Saray PTT Müdürü Uğur Çiftçi, 23.10.2018 tarihinde PTT’nin 178.yılı nedeni ile Seyhan Kaymakam vekili ve Çukurova Kaymakamı Osman SARI ziyaret ederek PTT’nin dünü , bugünü ve yarını hakkında bilgilendirmede bulundu.

PTT Müdürü Uğur Çiftçi, PTT’nin Bankacılık alanında bir çok kalemde tahsilat işlemi yaptığını, Posta sektöründe Türkiye’nin postasını taşımaya devam ettiğini , Kargo Sektöründe ‘Türkiye’nin yükünü her yere zamanında taşıyoruz ilkesi ile hizmet verdiğini belirtti. PTT Müdürü Uğur Çiftçi, PTT’nin Sigorta alanında da var olduğunu Trafik, Kasko, Ferdi Kaza ve Deprem Sigortasının da PTT aracılığıyla yapıldığını kaydetti.

Ayrıca Dernekler, Vakıflar, Kamu Kurumlan ve Şirketler için gerekli olan PTTKep ve E-imza işlemlerinde PTT aracılığıyla yapıldığını belirtti. PTT’nin son yılların gelişen sektörü olan E-Ticaret alanında faaliyetine E- PTT-AVM ile başladığını söyledi.PTT’nin Osmanlı Döneminde , Osmanlının posta hizmetini karşılamak için kurulduğunu , İstiklal harbinde ve sonrasında en zor şartlarda Devletinin ve Milletinin hizmetini görme noktasında sessiz kahramanlar olmuş , bugünde gelişen teknoloji ve büyüyen Türkiye’de hız kesmeden hizmetten hizmete koşan bir Kurum haline gelmiştir.Yakın zamanda Adana’da ticaretin kalbinin attığı Kızılay caddesinde Taşköprü Şubesi adı ile yeni bir Şube açılışımız gerçekleşti. (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter