Çukurova Press Twitter

Rotary kulübünden tıbbi ekipman bağışı

Lagos Balık
22 Ocak 2019 32 views 0

Uluslararası Rotary Vakfı, Adana Rotary Kulübü ve İskenderun Rotary Kulübü ile USA’dan New Haven Rotary Kulübü ve Yale Koleji Rotaract Kulübü “Uluslararası Rotary Vakfı Küresel Bağış Projesi” kapsamında Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki Yedi Mart Hastanesi’ne 1 adet röntgen cihazı ile 1 adet küvöz hibe etti.

16 Ocak 2019 Çarşamba günü, Uluslararası Rotary 2430. Bölge Guvernörü N. Altan Arslan, Osmaniye İl Kamu Hastaneleri Müdürü, Kadirli İlçe Sağlık Müdürü ve Rotaryenlerin katıldığı teslim töreninde, hastane başhekimliği ile teslim protokolu imzalandı.

Törende konuşan Adana Rotary Kulübü Dönem Başkanı Yaşar Yiğit; “Bu proje; Usa’dan New Haven Rotary Kulübü ve Yale Koleji Rotaract Kulübü gibi 8 kulübün madi destekleri ile Connecticut Rotary Kulübü’nün eski başkanı ve Türk asıllı Amerikan vatandaşı olan Sam Topal ile Adana Rotary Kulübü’nün geçmiş dönem başkanı Lütfi Soyupak ve İskenderun Rotary Kulübü’nün geçmiş dönem başkanlarından Serdar Kelahmet’in öncülüğünde, Adana Rotary Kulübü üyesi Kemal Attila’nin çabaları sonucu bir Rotary Vakıf projesi olarak hayata geçmiştir. Geliştirilen bu Rotary Vakıf projesi ile hibe edilen cihazlar, özellikle mültecilerin yoğun yaşadığı ilçe olan Kadirli’deki hastalara ve yeni doğan çocukları hizmet edecektir” dedi.

Projenin toplam bütçesi 52.550 USD olup, Adana Rotary Külübü’nün bu projedeki görev ve sorumluğu tıbbi teçhizatların hastaneye teslimi, kayıt altına alınması, kurulumu, teçhizatların amacına uygun şekilde kullanımını sağlama.

Adana Rotary Kulübü Derneği Dönem Başkanı Yaşar Yiğit konuşmasında şu noktalara dikkati çekti: “Adana’nın ilk, Türkiye’nin 7’nci Rotary kulübü olan Adana Rotary Kulübü bugüne kadar yüzlerce toplum hizmeti projesi gerçekleştirmiş ve kurulduğu günden bu yana, bilgi ve birikimlerini toplum ile paylaşabilmek için çeşitli projeler üretmiştir.”(Haber Merkezi)

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort