Çukurova Press Twitter

“Seyhanımıza büyük bir vizyon katacağız”

Lagos Balık
24 Ekim 2018 1.009 views 0

SABİT ÖZKESER/ÖZEL

 

2014 yılından bu yana AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi olarak Adana ve Seyhan’a hizmet ettiğini belirten Ali Coşkun, Seyhan’dan Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

“İLÇEMİZ HAK ETTİĞİ NOKTADA DEĞİL”

Adaylığını kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek açıklayan AK Parti’li Coşkun, “ Seyhan’ın hak ettiği noktada olmadığını düşünüyorum. İnşallah çok güçlü projelerle, altını çizerek belirtiyorum “adı değil, içeriği proje olan çalışmalarla” Seyhanımıza büyük bir vizyon katacağız” dedi.

“SEYHAN’IN RÖNTGENİNİ ORTAYA KOYDUK”

AK Parti Seyhan Belediye Başkan aday adayı Ali Coşkun, “Bir Adanalı, bir Adana sevdalısı olarak bu süreçte mahalle mahalle, sokak sokak meclis üyesi olduğum Seyhan’ın her noktasını arşınlamaya, ulaşmadık hemşehrimi bırakmama niyeti ile hareket ettim. Bir Belediye Meclis üyesi olarak karşılaştığım sorunlarla ilgili ne yazık ki son kararı verecek noktada değildim. Seyhanımızın hizmet alamadığı, sokak sokak yaptığım tespitlerle sorunların hat safhaya çıktığını görmem hasebi ile artık yeni bir sürece dair yol almaya karar verdim. Yaklaşık 1 yıldır 8 kişilik alanlarında uzman ekibimle, Seyhanımızın 96 mahallesini dolaşarak, demografik yapıdan sosyo ekonomik yapıya, altyapıdan sosyal donatılara kadar her noktada eksikleri ve yapılması gerekenleri tespit ederek tabir yerinde ise Seyhan’ın röntgenini ortaya koyduk” diye konuştu.

“AK BELEDİYECİLİĞİ SEYHAN’LA TANIŞTIRACAĞIZ”

Mahalle mahalle ürettikleri çözüm ve projeler haricinde yine uzman ekibimin araştırma ve çalışmaları ile dünyada kendisini ispatlamış 15 projeyi, yasalara ve Seyhan’a uyarlayarak hazır hale getirdiklerini de anlatan Coşkun, şöyle devam etti:

“Ve artık Adanamızın gerçek hizmete kavuşması için, gerçekten sorunlarının çözülmesi için niyetimizi ortaya koyma vakti.Hamasi nutuklarla değil, çalışılmış, mücadelesi verilmiş, nokta atışı projelerle Seyhanımızı AK Belediyecilikle tanıştırmaya niyet ettik. Biz Adana aşığıyız. Burada doğmuş, burada büyümüş ve Allah nasip ederse burada son nefesini vermeye niyetli bir kardeşiniz olarak, Seyhan’ın hak ettiği noktada olmadığını düşünüyorum. İnşallah çok güçlü projelerle, altını çizerek belirtiyorum “adı değil, içeriği proje olan çalışmalarla” Seyhanımıza büyük bir vizyon katacağız. Bizler belediyeciliğin sadece yol, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını, bunların zaten asli görevler olduğunu düşünüyoruz. Ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesi ile gönül ve vizyon belediyeciliği yapmaya niyetliyiz. Adanımızda ne yazık ki bir türlü oluşturulamayan kentlilik bilincini oluşturacak, bu şehri ve Seyhanımızı bir ve beraber kılacak adımlara atmaya ve birlikte başarmaya niyet ederek yola çıkıyoruz. “

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter