Çukurova Press Twitter

Şimdi gözler CHP’nin Seyhan adayında

Lagos Balık
23 Aralık 2018 339 views 0

 

SABİT ÖZKESER

 

CHP Adana’da Büyükşehir Belediyesi adayı olarak Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı göstermesinin ardından şimdi de merkez Seyhan ilçesinde Belediye Başkan adayı olarak kimi göstereceği büyük merak konusu oldu.

ADANA ŞİMDİ DE CHP SEYHAN’A KİLİTLENDİ

31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimlere yaklaşık 3 ay kalırken, merakla beklenilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Zeydan Karalar’ın isminin açıklanmasından sonra şimdi tüm gözler Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Seyhan’a çevrildi. Adaylığı kentte büyük heyecan yaratan Karalar’ın kazanabilmesi için Seyhan’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayının çok önemli olduğu belirtiliyor.

24 ARALIK VEYA 4 OCAK’TA AÇIKLANACAK

CHP-İYİ Parti ittifakının Zeydan Karalar’ın geçtiğimiz Salı günü Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından 24 Aralık 2018 veya 4 Ocak 2019 tarihinde yapılacak MYK ve PM toplantılarında Seyhan Belediye Başkan adayının belirlenerek kamuoyu ile paylaşılacağı kaydediliyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılması açısından önemli ilçe konumundaki Seyhan için adaylık konusunda isimler üzerinde çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

TÜMER VE ÖZDİŞ İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Seçim çalışmalarına hızlı başlayan Zeydan Karalar’ın katıldığı etkinliklere Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin’in yanı sıra Zülfikar İnönü Tümer ile birlikte katılması dikkatlerden kaçmadı. Millet İttifakının Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar’ın da katıldığı etkinliklere Çetin’in yanı sıra Tümer’le de katılması ‘Seyhan için düşünülen isim mi?’ sorusunu akıllara getirdi. Karalar, Çetin ve Tümer’in aralarındaki sıcak ilişkilerin “tamam galiba” şeklinde yorumlanıyor.

TBMM İDARE AMİRLİĞİ DE YAPTI

CHP’nin Seyhan Belediye Başkan Adayı için Tümer ile birlikte adı öne çıkan diğer isim ise İbrahim Özdiş. Üç dönem milletvekilliği ve son dönemde ise TBMM İdare Amirliği görevinde de bulunan İbrahim Özdiş Adana’da sevilen isim olarak dile getirilirken, milletvekilliği döneminde hak aramada sahada verdiği mücadelesi ile dikkat çekmişti. Tümer ve Özdiş’in yanı sıra İl Başkanı Emrah Kozay, Dr.Ahmet Adıgüzel, Sedat Doğan, Mustafa Bilgilioğlu, Hüseyin Orhan, Dr. Rıza Mete ve Akif Akay’ın da ismi CHP kulislerinde konuşuluyor.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter