Çukurova Press Twitter

“Sorumlular hesap vermeli”

Lagos Balık
28 Mayıs 2019 143 views 0

 

 

 

26 Mayıs 2019 Pazar günü Hatay’da oynanan karşılaşmada Adana Demirspor taraftarlarına uygulanan orantısız güç ve şiddetin yankıları sürüyor.

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Antakya Atatürk Stadı’nda gerçekleşen Hatayspor-Adana Demirspor karşılaşması sonrasında polis ve özel güvenlik görevlilerinin Mavi-Lacivertli taraftara uyguladığı şiddeti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

 

“ORANTISIZ GÜÇ VE ŞİDDET UYGULANDI”

Hatayspor-Adana Demirspor Play-Off Grubu 2. maçı sonrası stadyum içerisinde ve çevresinde Adana Demirspor taraftarlarına polis ve özel güvenlik mensupları tarafından orantısız güç ve şiddet uygulandığına dikkat çeken Dr. Müzeyyen Şevkin, minik çocukların dahi gözünün yaşına bakmadan biber gazlı, plastik mermili şiddete tepki gösterdi. Taraftara geçmiş olsun dileklerini ileten Dr. Müzeyyen Şevkin, “Sorumluların adalet önünde hesap vermesini ümit ediyorum” diye konuştu.

 

“MÜLAKAT SİSTEMİ YANLIŞ”

Dr. Şevkin, mecliste ayrıca sözleşmeli sağlık personeli alımında mülakat uygulamasının yanlışlığına dikkat çekti.
Daha önce KPSS puanı ile merkezi atama yoluyla yapılan sağlık personeli alımına mülakat uygulamasının getirilmesinin kabul edilemez olduğuna dikkat çeken Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“Önce KPSS puanıyla alım gerçekleştirileceğinin duyurulması, ardından mülakat sisteminin getirilmesi sağlıkçılara vurulacak büyük bir darbedir. Daha önceki mülakatlarda yaşanan torpilleri, kayırmaları, sınav birincilerinin düşürüldükleri içler acısı hali gördük. Emek vererek hazırlanan ve sınavlarda yüksek puan alan sağlıkçılarla birlikte tüm atama bekleyenler emeklerinin karşılığını almalıdır. Aylarca sınav kaygısıyla evlerine hapsolan gençlerin mülakattan kaynaklanan endişeleri sona erdirilmelidir.  Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca’nın sağlıkçıların sesine kulak vermesini ümit ediyorum.” (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter