Çukurova Press Twitter

SÖZKONUSU ADANA İSE…

Lagos Balık
27 Mayıs 2018 45 views 0

Partilerin aday listeleri açıklandı. Adaylar birer birer alanlara inmeye başladı. Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim öncesi de adaylara itirazlar oldu. İtirazları sadece bir partiye indirgemek yersiz. Sonuçta her parti eksiğiyle-gediğiyle kendi doğruları ışığında adaylarını milletin huzuruna sundu.
Adana, geçtiğimiz 3 yıl boyunca milletvekilliğinin nasıl yapılması gerektiğini gözler önüne seren bir siyasetçiyi tanımanın sevincini yaşadı. Zülfikar İnönü Tümer, sadece partisinin değil tüm kamuoyunun haklı olarak sevgisini ve saygısını kazandı. Polemiğe girmeden, gereksiz tartışmalardan uzak durarak önce kentini ve kentlisini, köylüsünü, çiftçisini, öğrencisini, öğretmenini, emeklisini, iş insanını, sokak çocuklarını, atık toplayıcılarını, sporcusunu, futbolcusunu, taraftarını, yaşlısını ve çocukların geleceğini düşünerek hareket etti.
Sayın Tümer’le ilgili yazabileceklerimin sınırsız olduğunu bu satırları okuyan herkes bilir. Bugüne kadar yazdığım yazılarda tarafsızlığımı korumak adına kendisine çok yer vermediğim de anlaşılmıştır.
Neden birkaç cümle kurma gereği hissettiğimi anlatmak istiyorum.
Gazeteciler çok siyasetçiyle tanışır. Siyasetçiden çok vaat dinler. Olağanüstü çalışmalar yapacağını beyan edenler de olur. Adana-Ankara arasında mekik dokuyacağını anlatanlar da çoğunluktadır.
Tüm bunları milleti aldatmadan, samimiyetle ve yaptıklarını kimsenin gözünün içine sokmadan, böbürlenmeden, mütevaziliğiyle yapmaya çalışan ve gerçekten de yapan milletvekili sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez. En azından benim 24 yıllık gazetecilik serüvenimde tanıdıklarımın sayısı ancak bu kadardır.
Şimdi yeni adaylara ve özellikle seçilecek sıralarda olanlara seslenmek gerekiyor.
Adana gerçekten büyük sorunlarla boğuşan bir kent haline geldi. İşsizlikten trafiğe, çarpık kentleşmeden bölük pörçük yollara, gürültü kirliliğinden hava kirliliğine, tarım sektöründe yaşanan açmazlardan köylülerin kaynak sıkıntısına ve köylerde neredeyse insan kalmamasına kadar onlarca çözümsüzlükle karşı karşıyayız.
Bu kentte raylı sistemin, Karataş-Yumurtalık sahil bandının, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin, kapanan fabrikaların, birinci sınıf tarım arazilerinin betonlaşmasının, 5 yıldan bu yana bitirilemeyen stadyumun, kapanan hastanelerin, adım başı türeyen AVM’lerin, uyuşturucunun çocuklara kadar indirgenmesinin derin bir travmasını yaşıyoruz hep birlikte…
Daha neler neler var… Ama aklıma bir çırpıda gelenleri yazdım sadece…
Tüm bunları dert edinen, vatandaşın derdiyle dertlenen, çözüm üretmeye çalışan bir milletvekili tanımak elbette ki her Adanalı için gurur vesilesi olmalıdır.
Bu sorunlar çözülmedikçe Adana’da daha kaliteli bir yaşam düşünülemez.
Hep söylüyoruz yine söyleyelim…
Sayın milletvekili adayları; Fikirleriniz, düşünceleriniz ve ideolojinizi her ortamda beyan etme özgürlüğünüz var. Anlattıklarınızla vatandaşın desteğini almaya çalışmanız da birinci vazifeniz. Buraya kadar her şey normal. Ama ne olursunuz artık söz konusu Adana olduğunda ve içinizden biri ya da birkaçı doğru tespitleri ortaya koyarak birlikte çözüm üretme çabasına giriyorsa siyasi parti ayrımı yapmayın…
Bu memlekette hep birlikte yaşıyoruz. Aynı fikirde olmayabilirsiniz. Lobiyse lobi, birlikte hareketse birlikte hareket… Adını ne koyarsanız koyun. Ama artık bu kentin sorunlarına birlikte çözüm üretme gibi bir derdiniz olsun…
Yoksa gelecek nesiller hiç birinize hakkını helal etmez!

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort