Çukurova Press Twitter

Sözütek’ten Öğretmenler Günü kutlaması

Lagos Balık
22 Kasım 2019 139 views 0

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının izinde, aydın nesiller yetiştiren öğretmenlerin, Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel harcı olduğunu söyledi. Başkan Sözütek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin geleceği olan gençlerimizi emanet ettiği tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, yayımladığı mesajla, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “başöğretmenlik” unvanın verilişinin de yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Öğretmenliğin sadece bir meslek değil, aynı zamanda insan yetiştiren ulvi bir vazife olduğunun altını çizen Birlik Başkanı Nihat Sözütek mesajında, özetle şöyle dedi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği ve tüm öğretmenlerimize armağan edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığımız bu gün, yediden yetmişe hepimiz için en önemli günlerden biridir. Görevlerinin ötesinde, fedakarlıkla ve hatta hayatlarını adayarak, bizleri, ülkemizin gelecek nesillerini yetiştiren değerli öğretmenlerimizin emeğini her ne yaparsak yapalım, ödeyemeyiz. Çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin inşaa edildiği günlerde Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ diyerek vurguladığı gibi, bugün de Türk Milleti’nin kurtarıcıları çağdaş ve aydın görüşlü öğretmenlerimizdir.Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü dile getirmiştir. Cumhuriyetimizin geleceği sevgili çocuklarımızın Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında yürüyen, demokrasiyi ve çağdaş yaşamı özümsemiş, düşünen, sorgulayan, özgür ve yaratıcı bireyler olarak yetiştirilmesi, ülkemizin ve ulusumuzun aydınlık geleceği için hayati derecede önemlidir. Unutulmamalıdır ki, bilinçli ve eğitimli bir nesil, ülkenin en büyük hazinesidir. Bu nedenle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ancak Cumhuriyetimizin ideallerini gerçekleştirme sorumluluğu yüklediği öğretmenlerimizin desteği ve fedakarlığı ile yetişecek, ulusumuzun geleceğine yön vermeye devam edecektir.” (Haber Merkezi)

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter