Çukurova Press Twitter

Takım yeni, oyun eski

Lagos Balık
21 Ocak 2019 43 views 0

Adana Demirspor ligin ikinci yarısına yenilenmiş kadroyla start verirken, oyun olarak yine tatmin etmedi ve -1 puanlı ve ligden düşmesi kesinleşen Karabükspor karşısında çok zor bir galibiyet elde etti.

İlk maçlar çok zor olur. Kabul ediyorum. Karabüksporlu oyuncular belki de para alamadan mücadele ederken, Demirsporlu her bir oyuncu neredeyse milyon liraya imza atarak mücadele veriyor… Bu iş para işi değil. Bu iş gönül işi, forma aşkı işi.. Yaş ortalaması 19 olan genç dinamik, savaşan ve mücadele eden bir Karabükspor, Demirspor’a adeta kök söktürüyorsa bunda bir yanlışlık var… Aylardır para pul lafı etmeyen, oyunu çirkinleştirmeden mücadele eden ve kazanmak için ligden düşmesi kesinleşmesine karşın oyunu çirkinleştirmeden mücadele eden Karabüksopr’u alkışlamak gerekir…

Hele hele maç boyunca tam 12 net pozisyonu var Demirspor’un. Bu 12 net pozisyondan sadece birini değerlendirebiliyorsan, şapkanı eline alıp düşünmek gerekir. Buna karşın Karabükspor’un da tamı tamına 4 net pozisyonu var. Bunlardan birinde becerikli olsalar, ya da kalesinde devleşen Kurtuluş’u geçebilseler sonuç çok daha farklı olabilirdi. Kabul etmemek imkansız, her pozisyon gol olmaz. Ama 12 pozisyondan da biri golle sonuçlanıyorsa düşünün…Pozisyonlar öyle böyle bir pozisyon değil. Atmamak imkansız. Ama biraz beceriksizlik, biraz şanssızlık ve biraz da 23 yaşındaki kaleci Furkan’ın zamanlamayı iyi yapması gününde olması ve başarılı kurtarışlarıyla gole izin vermemesi Demirspor’un gol bulmasını geciktirdi.

Yine sahneye Pote çıktı. Düzgün bir vuruşla takımını öne geçirdi. Bu gol belki de hedefe ilerleme yolunda atılacak en büyük umuttu. O da oldu. Demirspor bu maçta puan kaybetseydi, lige de havlu atabilirdi. Ama sonuç olarak kazanmayı bildi ve hedefine ilerlemek yolunda önemli bir engeli aştı.. Demirspor, Karabükspor önünde Vedat Bora, Legear, Kaan Kaynak, emre uğur, Semih Güler gibi yeni transferlerini ilk 11’de sahaya sürdü.. Vedat Bora, mücadeleci kimliğiyle göze batan oyuncu oldu. Semih Sakin ve rahat oynuyor. Emre, Adanaspor forması altında oynadığı performansından uzaktı. Kaan çok iyi görünmedi. Legear yabancı kontejanını doldurabilecek bir oyuncu değil. Berk mi, Legear mı, On kez düşünmeden Berk derim.. Zaten Berk’in forma giymemesi de anlaşılacak gibi değil. Oyuna sonradan giren Rassoul, bir gün önce Adana’ya geldi, takım çalışması yapmadan formayı giydi. Bileklerine hakim. Zamanla çok daha iyi olacağına inanıyorum. Ama, şu bir gerçek ki, Demirspor’un acil hem de çok acil Pote’nin yanına iyi bir forvet oyuncusu almak zorunda. Yoksa her takım Karabük gibi olmaz, her takım 12 net pozisyonu vermez, verdiğini de golle sonuçlandıracaksın. Aksi halde, Demirspor’un önü aydınlanmaz.

Taraftara söyleyecek fazla bir şey yok. Yine muhteşem. Yine muhteşem.

 

Lagos Balık
MEHMET ÖNAL
MEHMET ÖNALDiğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter
izmir escort