Çukurova Press Twitter

Taraftarlar Akgül’den “Güçlü kadro” bekliyor

Lagos Balık
10 Ağustos 2020 743 views 0

SABİT ÖZKESER

Geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig’de bitime 3 hafta kalan bir alt lige düşmesi kesinleşen ancak 2019-2020 sezonu için küme düşmenin kaldırılması üzerine yeniden bu ligde mücadele edecek olan Adanaspor’da taraftarlar, Başkan Bayram Akgül’den güçlü bir kadro oluşturmayı bekliyor.

2 SEZONDUR SÜREKLİ KÜME DÜŞMEMEYE OYNADI

Dört yıl önce Süper Lig’e çıkan ve aynı sezonda yeniden TFF 1. Lig’e düşen Turuncu-Beyazlı ekip Adanaspor son iki sezondur bu ligden düşmemek için sürekli alt sıralarda kalması taraftarlarını çok üzmüştü… Sezonu istedikleri yerde bitiremeyen Adanaspor’un taraftarları, “Başkan Bayram Akgül’den kaliteli transferler yapmasını istiyoruz. Biz ligde düşmeye aday bir takım değil, şampiyonluğa oynayan veya üst sıraları zorlayacak bir takım olmasını istiyoruz. Ayrıca; sezon içerisinde de 3-4 kez Teknik Direktör değiştirecek bir kulüp de istemiyoruz. Bu ligi iyi bilen deneyimli ve tanınmış bir Teknik Direktörün takımın başına getirilmesini istiyoruz. Adanaspor taraftarları olarak artık üzülmek değil, sevinmek istiyoruz. O nedenle transfer için hiç vakit kaybetmeden kollar sıvansın” dediler.

ADANASPOR 3.LİGDEN SÜPER LİG’E KADAR YÜKSELMİŞTİ

Ligler oynanırken sık sık Teknik Direktör değişimi ile gündeme gelen Adanaspor’un Başkanı Bayram Akgül’ün TFF’nin küme düşmeyi kaldırmasıyla yeniden 1.Lig’de mücadele edecek olmalarının kendisini çok mutlu olduğunu belirttiği ve bu sezon yaşadıkları sıkıntıyı bir daha yaşamamaları için iyi bir takım kuracaklarını belirttiği öğrenildi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2005-2006 sezonu başında maddi sıkıntılar sebebiyle 3. Lig’e düşürülen Adanaspor, 2006-2007 sezonu sonunda 2. Lig’e yükseldi. Adanaspor bir sonraki sezon da 1. Lig’e yükselirken, ardından 8 sezon boyunca Süper Lig’e çıkmak için mücadele verdi. Teknik Direktör Engin İpekoğlu yönetiminde 2015-2016 sezonunu şampiyon tamamlamayan Turuncu-Beyazlı takım, 10 yıl sonra Süper Lig’e dönmüştü.

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter