Çukurova Press Twitter

“Tek çabamız mahallemize hizmet “

Lagos Balık
15 Eylül 2020 274 views 0

ALİ BOZ- ŞEYDA TURAÇLAR / ÖZEL HABERİ

2019 yılında yapılan mahalli İdareler seçimlerinde mahallelerinde vatandaşların verdiği oylarla seçilen muhtarların tek amacı mahallelerine hizmet etmek. Mahalle muhtarları öncelikle belediyelerden mahallelerine hizmet alabilmek için çaba sarf ediyorlar.

VATANDAŞIN İSTEĞİNE GÖRE HİZMET

Büyükşehir, Seyhan, Çukurova ve Yüreğir belediyelerinden mahallelerinin ihtiyacı olan hizmetler konusunda yardımlar bekleyen muhtarlar, vatandaşların istedikleri doğrultusunda da mahallelerine hizmet etmeye özen gösteriyorlar.

EKSİKLİKLERİNİ GİDERMEYE ÇABALIYORLAR

Her muhtar mahallesi için gece gündüz demeden yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdürürken, temizlik, park bahçeler, yol ve sinikle mücadele konusunda aldıkları desteklerle mahallelerinin eksikliklerini gidermeye çabalıyorlar.

TEK AMAÇLARI MAHALLERİNE HİZMET

Belediyelerden aldıkları hizmetlerle mahalle sakinlerinin rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getiren mahalle muhtarları, “ Bizim tek amacımız, mahallemize hizmet etmek. Belediyelerimizden aldığımız hizmetlerle mahallemizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz” dediler.

MASKE, HİJYEN VE SOSYAL MESAFE UYARISI

COVİD 19 salgınıyla ilgili olarak da mahalle sakinlerini sürekli olarak maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulunduklarını da dikkat çeken mahalle muhtarları, “ Mahalle sakinlerimizin sağlıklı bir hayat sürmeleri için muhtar olarak elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Sakinlerimizin her konuda uyarıyor ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza da yardımcı olmaya özen gösteriyoruz” diye konuştular.

TÜM İMKANLARINI SEFERBER EDİYORLAR

Bu salgından kurtulmak için mahalle sakinlerinin kurallara uymaları konusunda kendilerine yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden mahalle muhtarları daha sonra şu görüşleri dile getirdiler: “Mahalle sakinlerimizin sağlığı her şeyin üstünde gelir. O insanlarımıza da yardımcı olmak bizlerin asli görevidir. Elimizden gelen tüm imkânları da seferber etmiş durumdayız.”

 

Lagos Balık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

MAGAZİN
Çukurova Press Twitter